okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Geleceğin projesini merak ediyorsanız bu habere bakmalısınız!

Kripto para kullanıcılarının nüfusundaki değişim bilim adamlarını hayrette bıraktı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geleceği ekonomisine hükmedecek kripto para bankaları nedir? Kripto para bankaları hakında güncel gelişmeler haberimizin içeriğinde.

ABD’nin ve dünyanın ilk kripto para bankası kuruluyor

Bitcoin ve kripto paralar özünde aşağıdaki 3 temel özelliğe sahip:

  1. Değer değişim aracı
  2. Değer birikim aracı
  3. Değer hesaplama aracı

İktisat biliminde yukarıdaki 3 fonksiyonu üzerinde toplayan nesneye, para adını veriyoruz. Bitcoin ve kripto paralar yukarıdaki 3 fonksiyonu ne kadar gerine getirebiliyorsa o kadar paradır.

Para söz konusu olunca “bankalar” gibi kurumsal yapılara da ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca kripto para ve Bitcoin’lerin regülasyonlarla uyumlu biçimde geleneksel finansal sisteme entegre olması gerekiyor. Bu entegrasyon gerçekleşirse Bitcoin ve kripto paraların meşruiyet sorunu ortadan kalkacaktır. Sonuçta her egemen devlet ülke sınırları içerisinde gerçekleşen ekonomik aktiviteleri bilmek, denetleme ve vergi almak ister.

Dijital varlıklar ve geleneksel finansal sistem arasında entegrasyonu sağlayacak yeni bir proje doğdu ve gelişiyor. Bu proje; Avanti Financial Group. Ya da Avanti Financial Group’un tüzel kişiliğinde canlanan kripto para bankaları.

ABD merkezli Wyoming Bankasının ortak kuruluşu olan Avanti Financial Group, kripto paralar gibi bir banka olarak gelişiyor. ABD piyasalarında dolar merkezli ödemeler sistemi ile kripto paralar arasında bir köprü olacak. Geçtiğimiz ekim ayında (5 ay önce) Avanti, ABD’nin Wyoming Eyaletinden bankacılık lisansı kapmayı başardı.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Avanti’nin A serisi hissedarları arasında kim yok ki? Bu isimleri duyunca haberimizin başlığında kullandığımız ifadenin abartılı bir ifade olmadığını göreceksiniz. Avanti’nin A grubu hissedarları; Coinbase, Binance.US, Morgan Creek Digital, Madison Paige Ventures, AP Capital ve Susquehanna Yatırım. Ayrıca Wyoming Üniversitesi de bu ekibin içerisinde.

Avanti Financial Group, hedef kitle olarak kendisine “kurumsal firmaları” aldı ve kurumsal firmalara “dijital varlıklar” konusunda destek sunacak.

Eğer Avanti projesi başarılı olursa ABD merkezli birçok kripto para bankasına şahit olacağız.

Şimdilik 2 kripto para bankası ile bu yeni sektörün kapıları aralandı: Avanti Financial Group ve Kraken Financial.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.