Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
63.851,79 USDT
eth
ETH
0.97%
Ethereum
3.420,34 USDT
bch
BCH
2.04%
Bitcoin Cash
382,85 USDT
xrp
XRP
-8.82%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
-0.19%
Litecoin
71,23 USDT
bnb
BNB
0.26%
Binance Coin
570,38 USDT
sol
SOL
1.17%
Solana
157,32 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
27,21 USDT
ada
ADA
-1.88%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.02%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.73%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.58%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Kripto, işsizlik sorununu da çözecek! Bu açıklamalar çok önemli

Kripto, işsizlik sorununu da çözecek! Bu açıklamalar çok önemli

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü dünya da bir değişime öncülük ediyor. Sektörde ülkelerin kanayan yarası olan işsizlik sorununa da çözüm olabilecek gelişmeler var. Detaylar haberimizde.

Kripto, işsizlik sorununu da çözecek! Bu açıklamalar çok önemli

Kripto para şirketleri ve borsaları bünyelerindeki pozisyonlar için yeterli sayıda nitelikli çalışan bulmakta zorluk çekiyorlar. Sektörün hızla büyümesi ve geleneksel finans sistemindeki şirketlerin de kripto sektörüne gelmesi, nitelikli çalışan bulmayı oldukça güçleştiriyor. Sektörde doldurulmayı bekleyen yüzlerce boş pozisyon var.

Kripto para şirketleri yetenek avcılığı konusunda da rekabet halinde. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’de bu denklemin dışında değil.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Binance’de 300’den fazla boş pozisyon bulunuyor. Ancak bu pozisyonları dolduracak sayıda nitelikli iş gücü oldukça az. Önemli bir sorunda bu borsaların yeni başlayacak olanlar için sektöre giren büyük bankalar ve finans kuruluşları le mücadele içinde olması. Binance CEO’su Bloomberg’e konuştu ve bu sorunun kendilerini de etkilediğini belirtti.

“Sektörün yıldan yıla katlanarak büyüdüğünü görüyoruz ve bununla başa çıkmak için ekibimizi ölçeklendirmemiz gerekiyor. Sonuç ürettikleri sürece insanların nerede oldukları umurumuzda değil.”

Kripto para borsaları bu anlamda önemli bir fırsat. Çünkü borsalar çalışanın nerede olduğundan çok neler yapabildiğine odaklanıyor. Zhao’nun da belirttiği gibi çalışanın uzakta olmasını sorun olarak görmüyorlar.

Büyük platformlardan bir olan Coingecko’nun CEO’su Bobby Ong, Malezya’da bulunan şirket için bazı pozisyonları doldurmak istediklerini ancak Malezya’da bunu yeterince sağlayamadıkları için pozisyonları küresel ölçekte açtıklarını ifade etti.

“Geçen yıl, daha fazla pozisyon için nitelikli çalışan almaya çalıştık, ancak Malezya’daki küçük yetenek havuzundan bunu karşılamanın giderek daha zor olduğunu fark ettik.”

Coinbase’de özellikle COVID-19 salgınının da etkisi ile geçen yıl uzaktan çalışma modeline geçti. Merkezini kapatan kripto borsası çalışanları için belirli lokasyonlarda istedikleri zaman gelip çalışabilecekleri küçük ofisler açıyor.

Ancak, küreselleştikten sonra bile şirketler hala ihtiyaç duydukları yeteneği elde edemiyorlar.  İşe alım ajansı Crypto Recruit’in kurucusu Neil Dundon şunları söyledi:

“Deneyim süresi açısından, bugünlerde bir veya iki yıl yeterli. Beceri kıtlığı şu anda o kadar kötü ki şirketler daha geniş bir ağ oluşturuyor.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.