BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto için bir kurumsal adım daha!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto için bir kurumsal adım daha!

Kripto için bir kurumsal adım daha!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında yaşanan düşüşe rağmen kripto paraların kurumsal olarak benimsenmesi devam ediyor. Avustralya’nın en büyük online brokerlerinden perakende müşterilerine kripto alım satım hizmeti verecek. Detaylar haberimizde.

Kripto için bir kurumsal adım daha

Kripto para piyasası bir düşüş trendinden geçiyor olabilir. Ancak bu düşüş kripto paralara olan ilgiyi azaltmadı. Kripto paraya olan bireysel talebin ardından kripto para saklama ve alım satım hizmetleri yapan ana akım kurumsal platformlarda artış gözlendi.

Buna son dönemlerde perakende piyasa talebi de eklenmeye başladı. Kurumsal olarak Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para benimsenmeye devam ediyor. Başta ABD ve Avrupa’nın büyük finans kuruluşları olmak üzere dünyanın her yerinden kurumsal benimsenme haberleri gelmeye devam ediyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu da kripto paralardaki düşüş trendinin geçici olduğunu gösteren önemli etkenlerden biri. Son olarak Avustralya’nın en büyük online brokerlerinden biri, artan talep karşısında perakende müşterilerine kripto alım satımı ve ticaret seçeneği sağlayacağını duyurdu.

Perakende tüccarlar için düşük maliyetli ASX ve ABD hisseleri sunan online bir broker olan SelfWealth, ticareti pazarına girmeye hazırlanıyor. Grubun yaklaşık 95 bin yatırımcıya hizmet verdiği biliyor.

SelfWealth, kritpo alım satım hizmeti sunma kararını 95,000 yatırımcısının arasında yapılan ve 3500 kişinin katıldığı bir anketin sonuçlanmasının ardından aldığını açıkladı. Ankete katılanların %30’u zaten kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söylerken, %38’i de yakın gelecektekripto para birimlerine yatırım yapmayı planladıklarını belirtti.

SelfWealth, AUM’da 51,5 milyar dolar ile günlük ticarette 80 milyon doların üzerinde bir gelir elde ediyor. Firma, çüncü taraf cüzdan entegrasyonu yoluyla alım satım için 10 kripto varlığı sunacak.

Kurumsal talepte artış devam ediyor

Kripto piyasası, bu yıl boyunca kurumsal talepte sürekli bir artış gördü, ancak piyasadaki düşüş trendi perakende ilgisinde düşüşe yol açtı. Bununla birlikte, SelfWealth grubunun en son kripto kararı, perakende ilgiyi de güçlendiriyor. Grubun CEO’su Cath Whitaker, kripto ticaret hizmetlerinin perakende müşterilerin gerçek zamanlı olarak kripto ticareti yapmasına izin vereceğini söyledi.

“Avustralyalılar kripto para biriminin kalıcı olduğuna karar verdiler ve yatırım kararlarını kolaylaştırmak için güvenilir platformlar arıyorlar. Yıl sonuna kadar kripto para birimi değişimi işlevselliği sağlamaya çalışıyoruz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: