1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü kripto fenomeni, FTX CEO’sunun peşini bırakmıyor

Ünlü kripto fenomeni, FTX CEO’sunun peşini bırakmıyor

Ünlü kripto fenomeni, FTX CEO’sunun peşini bırakmıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitboy olarak da bilinine meşhur bir kripto influencer, Sam Bankman-Fried’i bulmak için Bahamalar’a uçtu. Olan bitenin detayları haberimizde…

FTX olayında ilginç polisiye gelişme

Tanınmış kripto fenomeni Ben Armstrong, namı diğer BitBoy Crypto, FTX‘in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile konuşmak için Bahamalar’a uçtu. BitBoy, son birkaç gündür tweet atıyor ve Bankman-Fried’in Bahamalar’daki evinin önünde kamp yaparken çekilmiş fotoğraflarını paylaşıyor. BitBoy mesajlarında şöyle diyor: “Sam… Neredesin? Seni arıyoruz. Sadece Sam’le konuşmak istiyorum. Orada olduğunu biliyorum dostum. Sorun değil. Sam, ciddiyim, sadece gelip hikayeni anlatmanı istiyoruz. Engeli kaldır.”

Poüler influencer, Bankman-Fried’i, bir zamanlar dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi borsası olan FTX’in kripto çöküşüne yol açan son çöküşü konusunda eleştirdi. BitBoy’un son tweet’leri, SBF’yi takip ediyor olabileceğini bile gösteriyor. Görünüşe göre SBF’nin bir Corolla olan arabasını bile bulmuş. Ünlü kripto influencer BitBoy bir tweet’te “Twitter’a göre bu Sam2in Corollası. SBF pencereden bak. Sadece konuşmak istiyorum. Gel hikayeni anlat” ifadelerini kullanıyor.

FTX

SBF’den sonra BitBoy, dikkatini Solana projesine kaydırmıştı. Bu, Alameda Research’ü kara para aklamak için Solana blockchain duraklarını kontrol etmekle suçlamasının ardından geldi. Influencer, FTX durumu hakkında ne söyleyeceğini öğrenmek için SBF ile konuşmakta ısrar ediyor. Ayrıca SBF’nin Twitter’daki engelini kaldırmasını istiyor. BitBoy, yatırım olarak FTX’te 1 doları bile olmadığını açıkça belirtti. BitBoy şöyle diyor: “Buradayım çünkü kimse halkı temsil etmeye ve Sam’le yüzleşmeye istekli olmadı.”

Aslında, kripto topluluğundaki birçok kişi, bireysel müşterilere milyarlarca zarar veren SBF ile yüzleşmediği için hem düzenleyicilere hem de ana akım medyaya saldırdı. Hatta bazıları, düzenleyicilerin sert bir tavır almaktan çekinmesinin bir nedeni olarak, FTX’in erimesinin başlamasından sadece birkaç gün önce SBF’nin milyonlarca doları bulan siyasi bağışlarına dikkat çekti. Ancak, bildirildiği üzere, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi FTX’in çöküşünü araştırmayı ve konu hakkında gelecek ay bir duruşma düzenlemeyi planlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: