1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto borsasından Apple Pay ve Google Pay açılımı!

Kripto borsasından Apple Pay ve Google Pay açılımı!

Kripto borsasından Apple Pay ve Google Pay açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu kripto borsasının müşterileri kripto para işlemlerini Apple Pay ve Google Pay ile gerçekleştirebilecek. Detaylar haberimizde.

Kripto borsasından Apple Pay ve Google Pay açılımı

Coinmarketcap verilerine göre dünyanın en büyük on altıncı kripto para borsası olan Gemini’den müşterilerini sevindirecek bir kolaylık haberi geldi.

2014 yılında Taylor ve Cameron Winklevoss kardeşleri tarafından kurulan Gemini kullanıcılar arasında güvenlik konularına verdiği önemle biliniyor. Kripto para borsası günlük 474 milyon dolarlık işlem hacmine sahip. Bu hacim Gemini’yi kripto para borsaları içerisinde on altıncı sırada tutuyor. Borsanın toplam değeri ise 25 milyar dolar.

Geçtiğimiz gün Gemini’den yapılan açıklama kullanıcılar arasında memnuniyetle karşılandı. Gemini kullanıcılarının nitelikli bir banka kartını Apple Pay ve Google Pay üzerine bağlayabileceğini ve bu yolla kripto varlıkları alıp satabileceklerini duyurdu. Gemini bu yolla yapılacak alım satım işlemleri için ne kadar komisyon alınacağını henüz açıklamadı. Ancak banka kartı aracılığı ile yapılan işlemlerden toplam satın alma tutarının %3,49’u oranında işlem ücreti aldığı biliniyor. Kripto para borsası banka havaleleri ve kripto para yatırma işlemlerinden ise herhangi bir işlem ücreti almıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu yeni özellik, kripto meraklılarına mobil erişime odaklanarak daha basit ödeme seçenekleriyle satın alma fırsatları sunuyor. Apple Pay ve Google Pay, günümüzün artan ara bağlantı ihtiyacı için oluşturulmuş hizmet ekosistemlerine sahip iki lider teknoloji şirketi olan Apple ve Google tarafından oluşturulan dijital cüzdanlar ve ödeme sistemleri olarak biliniyor.

Gemini yaptığı açıklamada bu yeni özelliğin platformları tarafından desteklenen 30’dan fazla kripto para için mevcut olduğunu duyurdu. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve hatta 0x, AAVE ve DAI stablecoin gibi Ethereum tabanlı merkezi olmayan kripto varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen kullanıcılar artık portföylerini yalnızca nitelikli bir banka kartı kaydettirerek daha da kolay bir şekilde yayabilecekler.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.