okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.16%
Bitcoin
68.287,78 USDT
eth
ETH
0.02%
Ethereum
3.845,67 USDT
bch
BCH
-0.05%
Bitcoin Cash
470,16 USDT
xrp
XRP
0.07%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
83,61 USDT
bnb
BNB
-0.07%
Binance Coin
601,27 USDT
sol
SOL
1.97%
Solana
172,01 USDT
avax
AVAX
0.14%
Avalanche
37,07 USDT
ada
ADA
0.68%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.01%
Poladot
7,44 USDT
doge
DOGE
1.56%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
6.07%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto Anne’den Gensler ve Bitcoin ETF açıklaması!

hester pierce
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

“Kripto Anne” olarak bilinen Hester Pierce, yeni SEC başkanı Gary Gensler ve Bitcoin ETF hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Kripto Anne’den Gensler ve Bitcoin ETF açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Peirce, Kripto varlıklara olan ilgisi ve olumlu yaklaşımları nedeniyle “Kripto Anne” olarak biliniyor.

Pierce, ABD Menkul Kıymatler ve Borsa Komisyonu’nun yeni başkanı Gary Gensler ve Bitcoin ETF’leri hakkındaki görüşlerini paylaştı. “Kripto Anne”, Gary Gensler ile çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Geçmiş açıklamaları ve kriptoya özgü politika hareketlerine olan ilgisi göz önüne alındığında endüstri tarafından yaygın olarak kripto dostu olarak görülen Pierce, perşembe günü bir Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu konferansının açılış konuşmasında Gary Gensler başkanlığındaki SEC’in çok verimli birkaç yıl geçireceğine inandığını ifade etti.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) yönetirken yatırımcı koruması için sert bir tavırları ile bilinen ve Biden tarafından SEC başkanlığına aday gösterilen Gary Gensler kongreden onayı aldı ve SEC’in yeni başkanı olarak göreve başladı.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

CFTC’yi yönetirken buradaki sert tutumu ile bilinen Gary Gensler’in, kripto varlıklara karşı izleyeceği politika akıllarda sorular bırakıyor. Ancak Pierce yeni başkanın, Washington’da geçirdiği zaman ve MIT’de blok zincir üzerine kurs vermesi birlikte değerlendirildiğinde SEC’in kripto için düzenlemeleri sağlam zemine oturtması ile verimli bir iki yıl geçireceğini düşünüyor. Kripto Anne, Gensler’in yatırımcıları koruyacağından emin olduğunu da belirtti.

Pierce, SEC onayı için bekleyen Bitcoin ETF’leri hakkında da görüşlerini açıkladı. Bitcoin vadeli işlem piyasasından gelen ek verilerin onay için kripto piyasasında olgunluk göstergesi olduğunu söyleyen Pierce, zamanlama açısından bir tahminde bulunamadığını ifade etti.

“Zamanlama açısından bir tahminde bulunamıyorum, bazı günler bundan 10 yıl sonra diyorum, bazı günler belki bu yıl olabilir diyorum, bilmiyorum.”

SEC geçen hafta VanEck/Cboe teklifine ilişkin incelemesini genişletti. SEC’in bu yıl bir ara başvuruyu ve diğer bekleyen başvuruları onaylaması veya reddetmesi gerekecek. Bu gelişmeler, bazı piyasa gözlemcilerinin onayın 2021’in sonundan önce gelebileceğini tahmin etmesine yol açıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.