Kripto anketinde dikkat çeken sonuçlar!

bitcoin anket
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan kripto anketinde dikkat çeken sonuçlar çıktı. Detaylar haberimizde.

Kripto anketinde dikkat çeken sonuçlar

Son bir yıl içerisinde kripto paraların neredeyse tamamı aşırı değer kazandı. Kripto paralar şu anda çok popüler ve gün geçtikçe ilgi daha fazla artırıyor. Google’da kripto paralar için arama hacimleri şu anda hisse senetlerine göre beş kat daha fazla.

Bu ilginin yönlendirmecisi ise 1980-1994 arasında doğanları ifade eden Y kuşağı. Yapılan araştırmalara göre Amerika Birleşik Devletleri’nde Y kuşağında yer alan her üç kişiden ikisi kripto paraların daha dikkat çekici bir varlık haline geldiğine inanıyor.

Y kuşağının bu ilgisinin altında yatan nedenlerden bazıları ise şunlar:

-Getirileri güvence altına almak için daha az zaman harcamak

-Düşük çabayla yatırıma olanak sağlaması

-Yenilik değeri

-Yüksek getiri

İlgi gün geçtikçe büyüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Gemini bu hafta başında bir anket yayınladı. Ankete göre 20 milyon Amerikalı önümüzdeki yıl kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor. Ankete katılanların %45’i önümüzdeki yıl kripto paraları kullanacaklarını belirtti. Y kuşağının %67’si kripto paralardaki patlamanın başlamasından beri diğer seçeneklere göre daha dikkat çekici bir yatırım olarak gördüklerini söyledi.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yine Y kuşağının %75’i kripto paralara ilişkin daha fazla şey öğrenmek istediklerini ifade ediyor.

Birleşik Krallık’ta da durum Amerika’dan çok farklı değil. Birleşik Krallık’ta yapılan Charles Schwab anketine göre tüm gençlerin %20’si kripto para ticareti yapıyor ve kripto paraları sağlam bir yatırım seçeneği görüyor.

Kripto paraların geleceğinin olup olmadığı tartışmaları arasında anket sonuçları Y ve Z kuşağının kripto paralar geleneksel varlıklardan daha çok güvendiğini gösteriyor.

Yatırımcı Mitchell Yousem Insider’a verdiği demeçte, “Hisse senedi ve tahvil piyasasına kıyasla bu piyasada kar elde etmenin daha görünür bir yol olduğunu görüyorum” diyerek anket sonuçlarını destekledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto anketinde dikkat çeken sonuçlar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.