1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto analiz firmasından çarpıcı Bitcoin uyarısı!

Kripto analiz firmasından çarpıcı Bitcoin uyarısı!

Kripto analiz firmasından çarpıcı Bitcoin uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analiz firması Santiment, önemli bir Bitcoin metriğininin düşüş eğilimi gösterdiğini belirtti ve yatırımcıları uyardır. Detaylar haberimizde.

Kripto analiz firmasından çarpıcı Bitcoin uyarısı!

Bitcoin uzun süredir 19.000 dolar seviyesinde bir birikim aşamasından geçiyor. Lider kripto para birimi haftanın son gününde de bu seviyede yatay bir görünüm veriyor. Kripto para, son 30 günde en düşük değer 18.290 doları görürken bu sürede yükseldiği en yüksek değer ise 20.408 dolar.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Birikim aşaması devam ederken kripto alanında faaliyet gösteren önemli bir firmadan Bitcoin yatırımcılarını uyaran bir rapor geldi. Kripto para analiz platformu Santiment, önemli bir ölçümün Bitcoin (BTC) için düşüş eğilimi gösterdiğini söylüyor.

Santiment , Bitcoin’in sosyal hakimiyet seviyesinin veya altcoinlere göre Bitcoin’in tartışma oranının şu anda %13,15 seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analitik platformuna göre, kripto fiyatları tipik olarak sosyal hakimiyet seviyesi %20’nin üzerinde olduğunda artmaya başlar.   Santiment ayrıca, uzun vadeli yatırım yapmak isteyen tüccarların potansiyel olarak piyasaya yeniden girmeden önce amiral gemisi kripto varlığının sosyal hakimiyet seviyesinin tekrar yükselmesini beklediklerini söylüyor.

“Yatırımcılar şu anda kayıpları kurtarmak için kısa vadeli yatırımlar peşinde koşuyor. Zayıf eller, 2022’de kriptodan çıktı ve uzun vadeli yatırım düşünen tüccarlar Bitcoin’in yeniden ilgi odağı olmaya başlamasını bekliyor. BTC sosyal hakimiyeti yükseldiğinde, fiyatlar genellikle yükselir.”

 

Bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.150 dolardan işlem görüyor. BTC, son yedi günde %1,45 değer kaybetti. Bitcoin’in piyasa değeri 367 milyar dolar seviyesinde. BTC, bu değer ile toplam hacmi 918 milyar dolar olan kripto piyasasının %40’ını domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

Etiketler: