1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. BitBay borsası ve avantajları

BitBay borsası ve avantajları

BitBay borsası ve avantajları
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitBay, serbest piyasa hakkında düşünme biçimizi değiştirebilecek projelerden biridir. Merkezi olmayan piyasalar daha popüler hale geldikçe, bu alanda ciddi bir rekabet yaşanması normaldir. Bazı açılardan OpenBazaar’a benzemekle birlikte, öne çıkan bazı ilginç yönleri de var.


BitBay nedir?

BitBay, bugün bildiğimiz şekliyle küresel ticareti yeniden tanımlamaya adanmış bir projedir.Uzun süredir insanlar mal ve hizmet alıp satmak için merkezi internet sitelerinden yararlanmaktadır. eBay böyle merkezi bir pazarın mükemmel bir örneğidir. BitBay, pazardaki konsepti tamamen yenilikçi teknolojileri kullanarak merkezden uzaklaştırmayı hedeflemektedir. Aracı olmadan çevrimiçi olarak mal ve hizmet alıp satabilmek şüphesiz bir sürü yeni iş fırsatına imkan tanıyacaktır.

Bitbay nasıl Çalışır?

Projenin göze çarpan birkaç yönü var. Her şeyden önce, pazar, iki kez para yatırma emaneti olarak da adlandırılan kırılmaz akıllı sözleşmeleri kullanır. Sahtekârlığa olanak tanımama, özellikle merkezileştirilmiş pazar çözümleri ile uğraşırken, ilk günden itibaren temelden ele alınmalıdır. Doğru bir emanet hizmeti olmadan, alıcılar ve satıcılar maddi kayıplardan dolayı sürekli risk altında olacaklardı.

Site ekibi güvenliği de başka yollardan da ele alıyor. Fonlar, yukarıda anılan dahili akıllı sözleşmeleri sağlayan çok imzalı bir cüzdan içinde saklanır.Ekip hali hazırda cüzdanlarının heklenemeyeceğini iddia ediyor ki bu oldukça cesur bir ifade. Proje aynı zamanda şifrelenmiş iletişim, merkezi olmayan barındırma, korumalı gizlilik gibi çok daha fazlasını da sunuyor.Görünüşe göre bu projede kullanıcıların ve yatırımcıların ilgisini çekecek çok şey var.

Sadece bu kadar değil,ekip şifrelerin çalınmasını önlemek için de çok farklı bir yol bulmuştur. Bu bilginin birinin normal klavyesinden girilmesi veya bir düğmeyi tıklatması yerine, platform bir sanal klavye kullanıyor. Bu nedenle, keylogging sorun olmaktan çıkar; yine de, suçluların bu güvenlik önlemini atlamak için bir yol bulamayacağı anlamına gelmemektedir. Proje, Tor ve proxy seçeneklerini, ek gizlilik için de desteklemektedir; bu da bir başka olumlu güvenlik aşamasıdır.

BAY 

Merkezi olmayan bir pazarın kendi para birimine sahip olması gerekir. Sitenin kripto para birimi BAY ‘dır ve piyasada mal ve hizmet alip satmak için kullanılabilir. Aynı zamanda BAY dinamik bir etkene tabi olacak bir para birimidir. Daha spesifik olarak, dalgalı kurlara karşı bir anlaşmaya varıldığında BAY’ın para birimleri belirli bir noktada daha düşmesine engel olacak.Bu şüphesiz ilginç bir özellik, ancak henüz uygulanmadı.

BitBay’in Yol Haritası

2018 yılı, BitBay ekibi için oldukça heyecanlı olacak. Mobil cüzdan uygulaması kısa bir süre önce piyasaya sürüldü ve BitBay’de Mart ayı başında herhangi bir şey alıp satmak için yeni şablonlar göreceğiz. Fiyatların alta kırmasını engelleyen dinamik durdurma 2018’in ikinci çeyreğinde aktif ahle gelecek.BitBay’in yol haritasını zamanında başarıp başaramayacağını hep birlikte göreceğiz.

NOT:Kripto Borsası “bitbay.net” ile bağlantılı değildir.

Kaynak:Themerkle’den derlenmiştir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: