Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kıyamet çalıntı kripto paralarla finanse ediliyor!

Kıyamet çalıntı kripto paralarla finanse ediliyor!

Kıyamet çalıntı kripto paralarla finanse ediliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birleşmiş Milletler (BM) dönem dönem yayınladığı raporda önemli bir tehlikeye dikkat çekiyor. Tehlikenin adı Kuzey Kore’nin nükleer ve balistik füze çalışmaları. Kuzey Kore’nin nükleer silahlanmayı farklı yöntemlerle finanse ettiği iddia ediliyor.


Kıyamet çalıntı kripto paralarla finanse ediliyor!

2017 yılından beri BM raporları, Kuzey Kore merkezli hacker saldırılarına dikkat çekiyor. Kuzey Kore İstihbaratı ile ilgili olduğu iddia edilen hacker’ların milyarlarca dolar değerinde kripto parayı çaldığı belirtiliyor. En son yayınlanan raporda 2020 ile 2021’in yarısı arasında 50 milyon dolarlık kripto paranın çalındığı yer aldı. Çalınan rakam geçmiş yıllara göre düşüş gösterse de meblağ hala hatırı sayılır düzeyde.

BM raporlarına göre Kuzey Kore, vurgunda bulunduğu Bitcoin ve kripto paralarla nükleer silahlanmayı finanse ediyor. Yani kıyameti finanse ediyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Nükleer silahlanma konusunda Soğuk Savaş döneminden beri sağlanan bir denge var. Bu denge sayesinde ülkeler, nükleer silahları hiçbir zaman kullanmadı. Sadece deneysel kullanımlar söz konusu.

Kim Jong yönetimindeki Kuzey Kore’nin sahip olduğu nükleer güç ise kontrol edilemez durumda. Kim Jong ise tahmin edilemez çılgınlıklara imza atabilecek bir lider. Bu nedenle birçok küresel barış destekçileri Kuzey Kore’nin sahip olduğu nükleer tehdit konusunda tedirgin.

Olası bir nükleer savaşın kıyameti getirebileceğinden korkuluyor. Bu korkuya dikkat çekmek ve nükleer silahsızlanmaya destek olmak için “Kıyamet Saati (Doomsday Clock)” denilen bir kavram/fenomen geliştirildi. Kıyamet Saatine göre ise gece yarısına sadece 100 saniye kaldı. Yani hem mecazi hem de gerçek anlamıyla kıyamete hiç olamadığı kadar yakınız.

The Bulletin Foundation, 2022 yılında Kıyamet Saatinin güncel zamanını açıkladı. Yukarıda ifade edildiği gibi kıyamete 100 saniye var. The Bulletin Foundation kıyamet riskini 2022’de 2021 ile aynı seviyede tuttu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.