BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kimilerine göre çılgınlık kimilerine göre geleceğin dünyası: Axie Infinity
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kimilerine göre çılgınlık kimilerine göre geleceğin dünyası: Axie Infinity

Kimilerine göre çılgınlık kimilerine göre geleceğin dünyası: Axie Infinity
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum blockchain’inde işlem gören Axie Infinity oyun uygulaması 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak rekor kırdı. Bu rekor bazılarını korkutuyor.


Kimilerine göre çılgınlık kimilerine göre geleceğin dünyası: Axie Infinity

Platon “Devlet” eserinde ve Thomas More “Ütopya” eserinde ideal devlet ve ideal toplumun nasıl şekillenmesi gerektiği sorusuna cevap arıyor. Yüzyıllardır araştırmacılar için bu sorular güncelliğini hala koruyor. Açlık Oyunları (Suzanne Collins), Hayvan Çiftliği ve 1984 (George Orwell) gibi dev eserler ise Thomas More ve Platon’un “nasıl olmalı” sorusuna tersten bakarak “nasıl olmamalı” tezini daha güncel sorunlar çerçevesinde incelemiş ve bu eserler literatürde kendilerine ayrıcalıklı bir yer bulmuştur.

Geçtiğimiz günlerde şehirlerarası bir yolculukta yaşadıklarımı siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyorum. İmkân buldukça şehirler arası yolculukta otobüsü tercih ederim. İsmini vermek istemediğim bir firmanın muavini yeterli hizmeti göstermediği için otobüsün kaptanından sürekli fırça yiyordu. Muavine dikkat edince akıllı telefonu üzerinden bir bilgisayar oyunu oynadığını gördüm. Dikkat edince oynadığı oyunun Axie Infinity (AXS) isimli oyun olduğu dikkatimi çekti. Muavin oyun oynayarak para kazanıyordu. Hem oyunun heyecanı hem de para kazanma zevki muavini reel işini yapmasına engel oluyordu.

Ütopya/distopya tartışmasından otobüs muavini hikayesi arasında nasıl bir bağ kurduğumuzu merak eden okuyucularımız olacaktır. Ancak artık reel dünya ile sanal dünyanın nasıl çakıştığını ve iç içe geçtiğini görüyoruz. Hatta kimilerine göre sanal dünya ile reel dünya arasında bir savaş söz konusu. 9-10 yaşlarında kuzeni veya çocuğu olan değerli okuyucularımız hak verecektir: Alfa kuşağı günde en az 7-8 saatlerini tablette ve internette geçiriyor. Onlar için sanal dünya, gerçek dünyadan daha cazip ve çekici hale geliyor. Korkarım geleceğin dünyası bu!

Black Mirror serisinin “15 Million Merits” bölümü geleceğin dünyasını çok net biçimde nereye evrileceğini gözler önüne seriyor. Serinin fragmanını aşağıda veriyoruz. Vakti olan okuyucularımıza serinin ilgili bölümünü Netflix’ten izlemelerini tavsiye ediyoruz.

Axie Infinity, Ethereum blockchain’inde işlem gören bir oyun uygulamasıdır. Oyuncular gösterdikleri başarı karşılığında kripto para üzerinden gelir elde edebiliyor. Axie Infinity ile alakalı aşağıdaki Koinmedya.com linkinden ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

Lütfen Bkz: Axie Infinity (AXS) nedir

Axie Infinity, günlük 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak türünde rekor kırdı. Kimileri basit bir oyun diye burun kıvıracaktır ama bu sektör günlük 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Dapps Radar verilerine göre Axie Infinity üzerinden üretilen NFT’lerin (non-fungible tokens) satışı 1.1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. 2.5 milyon adetlik satış ile 1 milyar dolarlık işlem hacmi aşıldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.