1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kevin O’Leary, FTX’in iflasını bu isme bağladı!

Kevin O’Leary, FTX’in iflasını bu isme bağladı!

Kevin O’Leary, FTX’in iflasını bu isme bağladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü televizyon yıldızı ve kripto para destekçisi Kevin O’Leary, FTX borsasının çöküşünü bu isme bağladı. Detaylar yazımızda.

Kevin O’Leary, FTX’in iflasını bu isme bağladı!

“Shark Tank” adlı televizyon programının yıldızı ve bir kripto para destekçisi olan Kevin O’Leary, 14 Aralık’ta Senato Bankacılık Komitesi önündeki ifadesinde FTX borsasının çöküşünün nedenleri üzerine konuştu.

Ünlü isim, FTX’in kasıtlı bir hareket olarak nitelediği ve rakibi Binance tarafından iflas ettirildiğini iddia ederken, mesele patlamadan önce iki platformun bir münakaşaya girişmesinin bu iflası tetiklediğini belirtti.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

O’leary, FTX ve Binance’in “birbirleriyle savaş halinde” olduğuna inandığını da sözlerine ekledi. Aynı zamanda, Binance’in düzenlemeye tabi olmayan bir küresel tekel olduğunu ileri sürerken FTX’in çöküşünü yöneten CEO Changpeng Zhao’yu suçladı.

“Bir fikrim var. Kayıtlarım yok. Düzensiz piyasayı birlikte yöneten ve büyüme açısından inanılmaz işler ortaya çıkaran bu iki dev, birbirleriyle savaş halindeydi. Biri kasten diğerini oyunun dışına itti. Belki aşkta ve savaşta yanlış bir şey yoktur, ancak Binance devasa, düzensiz bir küresel tekeldir. Şimdi FTX’i devre dışı bıraktılar.”

Kevin O’Leary, Zhao’nun borsayı satın almak amacıyla FTX’i sabote ettiğini de söyledi. Ünlü kapitalist, yeni bir krizin yaşanmaması için piyasanın düzenlenmesi gerektiğine inanıyor. Zhao’nun Twitter aracılığıyla borsanın tüm FTT varlıklarını satmayı planladığını açıklamasının ardından FTX’in bir likidite kriziyle sarsıldığını belirtmekte fayda var.

“FTX’te olanların temeline inmemiz gerekiyor, ancak çöküşünün kriptonun büyük vaadinden ve potansiyelinden vazgeçmemize neden olmasına izin veremeyiz.”

Özellikle Zhao, Binance’in FTX’i satın almayı planladığını ancak kurucusu Sam Bankman-Fried’e yönelik dolandırıcılık iddialarının ortaya çıkması üzerine geri adım attığını açıklamıştı.

FTX

Son günlerde Binance’in de ABD’de de soruşturulduğu haberleri yeni bir tedirginliği tetikledi. CZ, yaptığı açıklamalarda söylentiler nedeniyle borsadan yaşanan sert çıkışların bir stres testi olması açısından faydalı olduğunu söylüyor.

Kaynak

 

 

Etiketler: