okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

KAVA 2021 yol haritasını duyurdu!

Kava 8 ana ağ güncellemesine az kaldı: Fiyatları olumlu etkiler mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kava ekibi 2021 yılı yol haritasını duyurdu. Kava’nın 2021 yılında hayata geçirmeyi planladığı yenilikler arasında, Robo Advisor, AMM çözümü ve Hard Protocol’un son sürümü de var.


KAVA 2021 yol haritasını duyurdu!

Kava Labs, Ürün Müdürü Scott Stuart, 8 Ocak’ta blok sayfasında şirketin 2021 yılı planları hakkında bir yazı yazdı.

Scott Sutart’ın yazısından kısa başlıklar:

Yeni köprüler ve daha fazla entegrasyon

Kava ekibi, daha önce ortaya koyduğu, yatırım ve ortaklıklar üzerinde daha fazla merkezsiz köprüler inşa edecek, daha fazla ürün geliştirecek ve daha fazla entegrasyon sağlayacak.

2021’de Kava bünyesine, en az iki yeni uygulama ve token daha eklenecek. Bu şekilde, teminat sayısını ve çeşidini artırarak kredi sağlayan için daha fazla seçenek sunulacak.

Kava Robo Advisor

Kava’nın 2021 yılında hizmete sokmayı planladığı yeniliklerin başında, Kava Robo Advisor geliyor.

Kava Robo Advisor, Kava tarafından sunulan çeşitli finansal ürünler arasında güdülen stratejinin otomatikleşmesine yardımcı olacak.

Uzantı haline gelecek olan danışman, yüksek net getirili kazanç toplayıcıların farklı hizmet otomasyonlarına dahil olmalarına izin vererek katılımcı sayısını artıracak.

Kava coin gündem

Otomasyon

Getiri fırsatlarının otomatik olarak belirlenmesi, daha fazla sayıda köprü inşa ederek Kava protokolüne daha fazla yatırımcı çekecektir.

Kava’nın 2021’deki planı aynı zamanda en aktif DeFi platformu olan Ethereum‘a da köprü kurmayı içeriyor. Bu sayede, ETH ve DAI, LINK gibi diğer ERC-20 tokenlerini de platforma dahil etmiş olacak.

On-Chain likidite için AMM

Kava ekibinin bir başka planı, Otonom Piyasa Yapıcı (AMM) servis ve uygulamasını devreye sokmak. AMM, kullanıcılar için on-chain likidite havuzu görevi görecek.

Bu çözüm ile kullanıcılar, likidite sorunu olmadan KAVA tokeni başka tokenlerle değiştirebilecekler.

Kava stake türevleri ile sermaye artırımı

Tahvil kanadında, Kava protokol, KAVA stake türevlerini devreye sokuyor. Bu ürün, çeşitli finansal hizmetlere, likidite enjekte etmeyi amaçlıyor.

Stake türevlerinin hizmete sokulması ile risk yönetimi, optimizasyonun geliştirilmesi ve işlem güvenliği protokol tarafından hedeflenen kazanımlar arasında yer alıyor.

Hard Protocol güncellenmesi

Kava’nın 2021 yılı planları arasında son olarak, Hard Protocol’ün tam işlevsel olarak hizmete sokulması var.

Protokol üzerinde, kredi alma tarafının aktivasyonu tamamlanacak ve sonunda HARD token kazanmanın ve farklı varlık bazında kredi almanın önü açılmış olacak.

Kaynak

Kava coin gündem: Kava Mainnet geçişi ertelendi

Kava kendini, kripto varlıklar için tasarlanmış zincirler arası DeFi (merkeziyetsiz finans) platformu olarak tanımlıyor. Kava Labs ekibi herhangi bir dijital varlığı teminat olarak kullanılmasına izin vermek için çok taraflı bir CDP (teminatlandırılmış borç pozisyonu) platformu hizmeti veriyor. Son derece yeni bir proje olmasına karşın Kava altyapısı daha şimdiden 100 güvenilir doğrulayıcıya ulaşmış durumda.

Geçtiğimiz Salı günü Kava Labs çalışanları beklenmedik bir sorunla karşılaştı. Zira Salı günü Mainnet geçiş günüydü ve yaşanan bazı teknik aksaklıklar yüzünden etkinlik ertelenmek zorunda kalındı. Ertelemenin başlıca gerekçesi süreç boyunca kusursuz bir işleyişe sahip olması gereken doğrulama mekanizmasında yaşanan aksaklıklar.

Resmi açıklamaya göre Mainnet geçişi 5 Kasım günü yapılacaktı. Doğrulayıcılar ile sağlıklı bir koordinasyon kurulamaması yüzünden etkinlik 1 hafta ertelendi.

Yaşanan aksaklık fiyatlara da yansıdı ve Kava fiyatı 1 saat içinde %8.5 değer kaybetti. Bugün de düşüşüne devam eden Kava, yazı yayına hazırlanırken 0.96 dolardan işlem görüyordu. Proje toplam büyüklüğü ise yalnızca 6 milyon dolar.

Kava hakkında daha fazlası için Tıklayın

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.