1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kava gündem: Kava Mainnet geçişi ertelendi, işte yeni tarih

Kava gündem: Kava Mainnet geçişi ertelendi, işte yeni tarih

Kava gündem: Kava Mainnet geçişi ertelendi, işte yeni tarih
0
profitfarmers_koinmedya

Kava Mainnet geçişi ertelendi, fiyat çakıldı. Adını Binance IEO ile duyuran Kava’da yaşanan teknik aksaklıklar yatırımcıyı korkutmuşa benziyor.


Kava Mainnet geçişi ertelendi

Kava kendini, kripto varlıklar için tasarlanmış zincirler arası DeFi (merkeziyetsiz finans) platformu olarak tanımlıyor. Kava Labs ekibi herhangi bir dijital varlığı teminat olarak kullanılmasına izin vermek için çok taraflı bir CDP (teminatlandırılmış borç pozisyonu) platformu hizmeti veriyor. Son derece yeni bir proje olmasına karşın Kava altyapısı daha şimdiden 100 güvenilir doğrulayıcıya ulaşmış durumda.

Geçtiğimiz Salı günü Kava Labs çalışanları beklenmedik bir sorunla karşılaştı. Zira Salı günü Mainnet geçiş günüydü ve yaşanan bazı teknik aksaklıklar yüzünden etkinlik ertelenmek zorunda kalındı. Ertelemenin başlıca gerekçesi süreç boyunca kusursuz bir işleyişe sahip olması gereken doğrulama mekanizmasında yaşanan aksaklıklar.

Resmi açıklamaya göre Mainnet geçişi 5 Kasım günü yapılacaktı. Doğrulayıcılar ile sağlıklı bir koordinasyon kurulamaması yüzünden etkinlik 1 hafta ertelendi.

Yaşanan aksaklık fiyatlara da yansıdı ve Kava fiyatı 1 saat içinde %8.5 değer kaybetti. Bugün de düşüşüne devam eden Kava, yazı yayına hazırlanırken 0.96 dolardan işlem görüyordu. Proje toplam büyüklüğü ise yalnızca 6 milyon dolar.

Kava hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: