Kadim Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı: ETH’leri nereye gönderdi?

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En eski Ethereum adreslerinden biri, son yapılan ETH güncellemesinden sonra 8 yıllık uykusundan uyandı. Bu önemli olayın ne anlama geldiğine ve ayrıntılarına bakalım.


Kadim Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı: ETH’leri nereye gönderdi?

Kripto para hareketlerini izleyen Whale Alert platformunun paylaştığı verilere göre, büyük bir Ethereum balinası, yaklaşık 8 yıl hareketsiz kaldıktan sonra uyanarak harekete geçti. Bu balina adres, Ethereum ICO dönemine çok yakın bir döneme kadar uzanıyor.

Bu kadim Ethereum balinası, 7.900 ETH’yi (16.376.842 dolar değerinde) bir kripto para borsasına gönderdi. Bu ETH’lerin satış amacıyla borsaya gönderildiği biliniyor. Bu önemli ETH transferi ise kripto para topluluğunun gözünden kaçmadı.

Bu transfer ise uzun süredir merakla beklenen ve Ethereum ağında yapılan Shapella güncellemesinden birkaç gün sonra gerçekleşti. Shapella güncellemesi ise ETH fiyatının 2.000 doların üzerinde yeni bir yerel zirve görmesine yol açtı. Geçen seneden bu yana görülmeyen bir seviye. Ayrıntılı ETH fiyat hareketleri için bakınız:

İlgili – Ethereum fiyatı 2.000 doların üzerinde destek arayışında

https://twitter.com/whale_alert/status/1646933667111944192?s=20

Whale Alert (@whale_alert) bu olayı şöyle duyurdu:

“Madencilik öncesine uzanan ve uzun süredir hareketsiz olan 7.900 ETH’ye (16.376.842 dolar) sahip adres 7,7 yıl sonra aktif oldu.”


İlgili – Ünlü analist, Bitcoin ve Ethereum’un yeni hedefini açıkladı

Shapella güncellemesi, ETH çekilmesine izin veriyor ancak birçoğu ETH yatırmaya başladı

Shapella, Shangai ve Capella entegrasyonlarını içeren bir güncelleme. İlki, stake yapanların nihayet Ethereum’larını Beacon Chain para yatırma sözleşmesinden çekmelerine izin veriyor. İkincisi ise Ethereum ağında Proof of Stake konsensüs protokolüne geçişi tamamlamaya yardımcı oldu. Proof of Stake konsensüs protokolüne geçiş ise geçen yıl Eylül ortasında The Merge güncellemesi ile başlamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kadim Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı: ETH’leri nereye gönderdi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.