Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kaç Bitcoin milyoneri var, nasıl Bitcoin milyoneri olunur?

Kaç Bitcoin milyoneri var, nasıl Bitcoin milyoneri olunur?

Dünya genelinde 12 bin Bitcoin milyoneri var. Peki, kripto para milyoneri olmak için kaç BTC’ye sahip olmanız gerekiyor. Mevcut piyasa fiyatından yaklaşık 120 BTC gerekiyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya genelinde 12 bin Bitcoin milyoneri var. Peki, kripto para milyoneri olmak için kaç BTC’ye sahip olmanız gerekiyor? Mevcut piyasa fiyatından yaklaşık 120 BTC gerekiyor.


12 bin Bitcoin milyoneri var

Bitcoin farklı insanlar için farklı şey ifade ediyor. Bazıları için bir değer saklama aracı, diğerleri için ise ekonomik baskılardan korunma yöntemi. Ancak birçokları için ise para kazanmanın bir yolu. Şu an dünyada 12 bin BTC milyoneri var ve potansiyel olarak bu insanların saflarına daha fazlasının katılma şansı var.

Bitcoin’in 10 yıllık bir varlık olduğunu düşünürsek, uzun bir yolu kat etmiş olarak kabul edebiliriz. Diğer geleneksel varlık sınıflarının hemen hemen tamamını önemli bir marjla geride bırakan Bitcoin, küresel bir para birimi olma potansiyeline sahip.

Şu an bunu yapmasının önündeki engeller olarak düzenleyici baskısı, aşırı volatilite ve yeterince benimsenmemesini sayabiliriz. Ancak zamanla bu faktörler istikrara kavuşacak ve dünya da bu yeni teknolojiye kucak açacak. Analist Willy Woo yeni bir grafik paylaşarak, dünyadaki BTC milyoner sayısına dikkat çekti. Ona göre BTC’nin yeni para birimi olması için bu rakamın çok daha artması gerekiyor.

Willy Woo şöyle yazdı: “İşte, Bitcoin milyonelerinin sayısını gösteren grafik. Şu an yaklaşık 12,000 civarında. Dünyada 36 milyon milyoner var. Eğer BTC’nin yeni para birimi olacağını düşünüyorsanız o zaman bu henüz başlangıç günleri.”

BTC milyonerleri grafiği ile Bitcoin fiyatı arasından çok sıkı bir korelasyon var. Bu da şu an daha fazla insanın elinde kripto parayı tuttuğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, piyasadaki son dalgalanma, henüz yeni bir fiat para akışı olmadan sektöre giren ve çıkan aynı para olduğunu gösteriyor.

Bu durum bir sonraki boğa koşusunun başlaması ve FOMO’nun tetiklenmesi ile değişebilir.

Kısa vadede BTC desteği koruyor

Bu arada Bitcoin bir gün daha destek seviyesini koruyabildi. 200 saatlik hareketli ortalamaya düşüş, fiyatı 8,200 doların biraz üstüne kadar çekti. Ancak birkaç saat önce BTC 8,350 doları yeniden geri alabildi.

İlgili – Bitcoin 8000 dolar desteğinde tutunmayı başardı

Şu an bir BTC milyoneri olmak için 120 BTC’ye sahip olmanız gerekiyor. Ancak fiyat yükseldikçe, bu miktar daha da düşecek. Tabii bu sefer de BTC milyoneri sayısı artacak. Bu yönde bir potansiyel de var. Bu arada arz ve kıtlığı da denkleme eklediğimizde, özellikle de dünyanın yeni bir durgunluğa giriyor gibi göründüğü de düşünürsek, Bitcoin için uzun vadeli görünüm boğa gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.