1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En güçlü 4 Bitcoin miner hangileri?

En güçlü 4 Bitcoin miner hangileri?

En güçlü 4 Bitcoin miner hangileri?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Saygıdeğer okurlarımız, bugün sizlere piyasada söz sahibi olan madencilik firmalarının sunduğu en  güçlü 4 Bitcoin miner hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.


En güçlü 4 Bitcoin miner

Bitmain Technologies ve Canaan Creative saniyede 58-73 terahash işlem kapasiteli yeni madencilik riglerini tanıttı. Ayrıca kaynaklardan alınan bilgilere göre Canaan’ın  initial public offering (IPO)  yani halka arzı gelecek ay Amerika’da gerçekleşebilir.

Bitmain ve Canaan yeniliklere doymuyor

Bitmain ve Canaan saniyede 70 terahash işlem gücündeki en güçlü 4 Bitcoin miner sunumunu gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanından kripto madencilerinin buluştuğu WDMS (Dünya Kripto Madenciler Zirvesi) 2019 bitti. Bitmain, Genesis Mining, Bitcoin.com, Btc.com, Btc.top, Viabtc ve Poolin gibi iş dünyasından ve madencilik arenasından pek çok şirket bu zirvedeydi. Zirve sırasında Bitmain saniyede 70 terahash işüzerinde işlem yapabilen 2 minerını tanıttı.

Bitmain’in tanıttığı yeni Bitcoin miner ürünleri Antminer S17+ saniyede 73 terahash işlem gücünde ve enerji verimliliği olarak da 1 terahash için 40 Joule harcıyor. Çin kökenli üretici ayrıca 64 Th/s işlem gücünde ve 50 J/Th enerji verimliğinde çalışan Antminer T17+ ürününü de tanıttı.

Bitmain’in S17+ ürünü 2,883 dolardan satılacak ve şirketin belirttiğine göre Aralık ayının ilk haftasında satış ve dağıtım ağı aktif olacak. Antminer T17+ da aynı zamanda satışa çıkacak ve ön sipariş fiyatı 1,802 dolar olacak.

Canaan da yeni ürettiği Bitcoin miner ürünleri Avalonminer serileri A1146 ve A1166 modellerinin tanıttı. Bitmain’in aksine Canaan henüz satış fiyatını ve ilk satış zamanını açıklamadı. O yüzden madenciler bir süre daha A10 serileriyle yetimek zorunda kalacaklar. Canaan’ın geçenlerde çıkardığı 1066 modeli saniyede 50 terahash işlem gücünde ve 3,250 watt elektrik harcıyor. Ön sipariş alınan 1066 modelleri Kasım’da yola çıkacak. Web sitesine göre fiyatı 1390 dolar olacak.

Çin’in Chengdu şehrinde düzenlenen Poolin’in son madencilik zirvesinde ise Canaan yeni modelleri A1146 ve A1166 Bitcoin miner modellerini sergiledi. Giriş seviyesindeki Canaan A1146 serisi 58-61 terahash arası işlem gücüne ulaşabiliyor. Profesyonel seviyedeki A1166 ise saniyede 70 terahash hızında ve terahash başına 47 watt elektrik harcıyor. Fakat Canaan henüz 11 serisinde hangi tip çip kullandığını ve fiyatın ne olacağını açıklamadı. Şu an sadece madencilik zirvesinde prototipler sergilendi.

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak