1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. JPMorgan’dan çok önemli bir kripto para açılımı daha!

JPMorgan’dan çok önemli bir kripto para açılımı daha!

JPMorgan’dan çok önemli bir kripto para açılımı daha!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bankacılık devi JPMorgan Chase’in kripto özellikli bir dijital cüzdan için ticari marka başvurusu ABD Patent Ofisi tarafından kabul edildi. Detaylar haberimizde.

JP Morgan’dan çok önemli bir kripto para açılımı daha!

Kripto para açılımları ile adından sıkça söz ettiren finans devi JP Morgan 2020 yılının temmuz ayında ABD Patent Ofisi’ne kripto özellikli bir dijital cüzdan için ticari marka başvurusu yapmıştı.

Uzun süren prosedür ve inceleme süreci nihayet tamamlandı ve Bankacılık devi JPMorgan Chase’in kripto özellikli bir dijital cüzdan için ticari marka başvurusu, başvuru statüsünde iki yılı aşkın bir sürenin ardından ABD Patent Ofisi tarafından kabul edildi.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Başvuruya göre JPMorgan’ın dijital cüzdan hizmeti, kripto para ödeme işlemleri, kripto para birimlerinin çevrimiçi bir topluluk tarafından elektronik transferi ve kripto para birimlerinin alım satımı dahil olmak üzere birçok yeniliği içerecek.

JP Morgan, ticari markayı henüz tam teşekküllü bir kripto cüzdanına uygulamadı ancak son birkaç ay içinde blok zinciri endüstrisine yaptığı yatırımlar dikkat çekiyor.

jpmorgan bitcoin

Finans devi 2 Kasım’da Polygon blok zincirini kullanarak uluslararası bir para birimi takası gerçekleştirdi. Bu işlemi Singapur merkezli iki banka, DBS Bank ve SBI Digital Asset Holdings ile yaptı.

Ayrıca JP Morgan, 11 Ekim’de Visa ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık, JP Morgan’ın blockchain ürünü Liink’i Visa’nın B2B Connect ağıyla entegre etmeyi içeriyor.

Bankacılık devi, blockchain ağı Onyx ve özel stablecoin JPM Coin dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili çeşitli ürün gruplarını üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Finans devleri kripto para piyasasına giriş yapmak için süre dirense de müşterilerinin yoğun talepleri karşısında sektörden daha fazla uzak kalamadı. JPMorgan’ın bu adımları sektör için büyük önem arz ediyor.

Kaynak