1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JP Morgan’dan Bitcoin yatırımcıları için bir iyi bir kötü haber!

JP Morgan’dan Bitcoin yatırımcıları için bir iyi bir kötü haber!

JP Morgan’dan Bitcoin yatırımcıları için bir iyi bir kötü haber!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans devi JP Morgan’ın analistleri son raporlarında Bitcoin için değerlendirmelerde bulundu. Analistler bir iyi bir de kötü haber verdi! Detaylar haberimizde.

JP Morgan’dan Bitcoin yatırımcıları için bir iyi bir kötü haber!

JPMorgan Chase stratejistleri, kripto para birimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Stratejistlere göre kripto paralar bu yıl geleneksel yatırım araçlarının aksine enflasyondan korunma endişesi ile gayrimenkul ile önemli bir performans sergiledi.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere stratejistler, kripto para birimlerinin 2021 yılı sonuna kadar bu performansa devam edeceğini belirtiyor. Ancak 2022 yılında daha düşük performans gösterebileceğini bu nedenle yatırımların hedge fonlarına ve gayrimenkule yönlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Banka, gelecek yıl kripto para birimlerinin getirisinin %15’i bulabileceğini bu getirinin riskten korunma fonları için beklenen getiriyi ikiye katlayacağını ve gayrimenkulden elde edilen %12,5 kazancı da aşacağını ancak oynak yapısı nedeniyle çekiciliğinin azalacağını değerlendiriyor.

bitcoin btc

Bitcoin, fiyatına ilişkin değerlendirmelerde yapan stratejistler, BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 35,000 dolar olduğunu ve göreli oynaklık gelecek yıl yarıya inerse, 73.000 dolarlık bir fiyat hedefinin makul olduğunu düşünüyorlar.

JP Morgan’ın bu tahmini Bitcoin’in yıl sonu 100,000 dolar hedefinin hayli gerisinde. BTC’nin 100,000 dolarlık bir mega boğaya başlayacağını değerlendiren kripto analistleri lider kripto para biriminin kurumsal benimsenmesinin artmasıyla birlikte bu hedefe daha emin adımlarla ilerleyeceğini tahmin ediyorlar.

Kripto piyasası ise 2020 yılının en düşük seviyesinden bu yana %2221’lik bir büyümeye sahne oldu. Piyasa 3 trilyon dolarlık bir değer hedefliyor. Yazının kaleme alındığı anlarda piyasanın toplam değeri 2,7 trilyon dolar. Lider kripto para birimi Bitcoin ise 62,082 dolarlık değer ile piyasanın %43,3’üne hakim.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.