1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. John McAfee’den kötü haber!

John McAfee’den kötü haber!

John McAfee’den kötü haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar verdiği destekle bilinen ünlü yazılımcı John McAfee’den kötü haber geldi. Detaylar haberimizde.

John McAfee’den kötü haber

Crypto Team’in kurucusu ve kripto paraların önemli bir destekçisi olan John McAfee’den üzen bir haber geldi. McAfee’nin İspanya’nın Katalonya bölgesinde kaldığı hapishanede intihar ettiği belirtildi. McAfee’nin kripto paralardan önemli kazançlar elde edildiği düşünülüyordu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

John McAfee kripto dünyasının geçtiğimiz yıllarda öenmli bir destekçisi idi. Kripto yatırımcıları tarafından dikkatle takip ediliyordu. Tavsiye ettiği kripto paralar hızlı bir şekilde değer kazanıyordu.

Kendi adını taşıyan antivirüs yazılımının yaratıcısı da olan McAfee, varlıklarını gizleyerek dört yıllık vergi beyannamesi vermemekle suçlandığı Haziran 2020’de ABD’de açılan davadan dolayı ekim ayından bu yana İspanya’da gözaltındaydı.

Ardından mart ayında 13 milyon dolarlık yasadışı kazanç sağladı ve kripto para birimlerini teşvik etmek için sosyal medyayı kullanması nedeniyle dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlandı.

İspanyol mahkemesinin McAfee’nin ABD’ye iade edilmesi kararını verdiği gün ünlü yazılımcı hücresinde ölü bulundu.  McAfee’nin avukatı Nishay Sanan, İspanya’daki meslektaşlarının McAfee’nin hücresinde ölü bulunduğunu doğruladığını söyledi. Sanan, ABD hükümetinin McAfee’yi bir hedef olarak belirlediğini ve onu silmeye çalıştığını ama başaramadığını belirtti.

“John hayatını uygun gördüğü şekilde yaşadı. Sonuçta önemli olan tek şey bu. Onun yoluna katılmak zorunda değiliz. Zaten o da bunu umursamadı.”

Yasal kargaşadan önce McAfee, siber güvenlik endüstrisinin öncüsüydü. 1987’de California, Santa Clara’da McAfee Corp’u kurdu ve kişisel bilgisayarların antivirüs koruması pazarına hakim olan şirkete liderlik etti. Fortune 100 şirketlerinin yarısı bu süre zarfında yazılımını kullanıyordu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: