1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Joe Biden kripto piyasasını kırmızıya boyadı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Joe Biden kripto piyasasını kırmızıya boyadı!

Joe Biden kripto piyasasını kırmızıya boyadı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın yeni vergi teklifi kripto piyasalarda rüzgara neden oldu. Detaylar haberimizde.

Joe Biden kripto piyasasını kırmızıya boyadı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından sermaye kazancı vergisinde bir artış önerildi. Plan şu ana kadar yatırım kazançlarına getirilen en büyük vergi artışını içeriyor. Reuters’in haberine göre vergi artışı ile çocuk bakımı, devlet destekli okul öncesi eğitim ve işçilerin ücretli izinlerine 1 trilyon dolarlık kaynak oluşturulmak isteniyor.

Yatırım sahiplerinin bir yıldan uzun süreli yatırımlarına getirilmesi beklenen vergi artışı gerçekleşmesi durumunda 1920 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük vergi artışı olacak.

Vergi artışı tasarısı yatırımcıları kripto varlıklar konusunda tedirgin etmiş gibi görünüyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere piyasalara düşüş hakim. Kripto varlık sahipleri bir yıldan fazla tuttukları kripto varlıklar için daha yüksek sermaye kazancı vergisi ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin mart ayından beri ilk defa 50.000 doların altını gördü. Neredeyse tüm kripto varlıklarda %10’un üzerinde değer kayıpları yaşandı. Dailyfx.com’a göre bu düşüşün arkasında Biden’in vergi planını açıklamasından sonra varlık sahiplerinin yüksek karlardan çıkış yapmak istemeleri yatıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Uzmanlar vergi teklifinin henüz kesinleşmediğini ve bazı düzenlemelerden geçebileceğini belirterek, bu çıkış beklentisinin uzun süre devam etmeyeceğini tahmin ediyor.

Özellikle Amerika Gelir İdaresi IRS, artık vergi mükelleflerinden dijital para birimleriyle ilgili herhangi bir işlemi vergi beyannamelerinde açıklamalarını istediğinden yatırımcıların tutmak isteyeceği pozisyonlarda bir azalmaya neden olduğu değerlendiriliyor.

Bitcoin anlık olarak 49,408 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik değer kaybı %8, 66 iken son bir haftalık ortalaması ise %18,94’lük bir kaybı gösteriyor. Ethereum ise 2267 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik değer kaybı %9,05 iken haftalık kayıp ortlaması ise %5,42.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.