1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Jack Dorsey Bitcoin için önemli biri olma yolunda ilerliyor! Nasıl?

Jack Dorsey Bitcoin için önemli biri olma yolunda ilerliyor! Nasıl?

Jack Dorsey Bitcoin için önemli biri olma yolunda ilerliyor! Nasıl?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter ve ödeme platformu Square’ın CEO’su Jack Dorsey’in sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu biliniyor. Dorsey Bitcoin alanında hızla daha önemli bir kişi oluyor. Detaylar için yazımıza göz atın.

Jack Dorsey Bitcoin için önemli biri olma yolunda ilerliyor! Nasıl?

Mikroblog platformu Twitter ve ödeme platformu Squara’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin alanında hızla çok önemli hale geliyor.

Geçmişte Bitcoin’e ilgisi vardı ve bu ilgiyi şirketlerinin benimsenmesi için kaynak olarak görüyordu. Dorsey Bitcoin’in açık kaynaklı yapısını daima övdü. Bitcoin’inin herkesin gelişimine katkıda bulunmasına olanak tanıyan ve fikir birliği ile yürütülen açık kaynak olduğunu savundu.

Dorsey Bitcoin üzerine çalışmasının şu ana kadarki en iyi başarısı olduğunu hissettiğini belirtti. Özellikle Square şirketi aracılığıyla Bitcoin’in benimsenmesini ve geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlayan çeşitli projelerde yer aldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Şirketin ödeme platformu Cash App, 2018’den beri Bitcoin işlemlerini destekliyor ve Bitcoin’in artan şekilde benimseyip kullanıyor. Square yakın bir zaman önce bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturacağını da duyurdu.  Bu yeni proje, Cash App ile de entegre olacak.

Jack, kısa bir süre sonra şirketin Bitcoin’i yenilikçi finansal hizmetlerde rekabete daha da yakınlaştırmak için çalışacağını da duyurdu. Dorsey , Bitcoin ağı üzerinde DeFi çözümleri geliştirme planları olduğunu açıkladı.

Benzer şekilde, şubat ayında, Afrika ülkelerinde ve Hindistan’da kripto para biriminin benimsenmesini teşvik edecek bir fon kurmak için rapçi ve girişimci Jay-Z ile çalıştı. Dorsey’e göre Bitcoin, internette paranın geleceği olma potansiyeline sahip. Tüm gücü ile Bitcoin’i tanıtmak ve geliştirmek için uğraşıyor.

Son olarak Elon Musk’ı Bitcoin konusunda programa davet ederek kafalardaki soru işaretlerine cevap aradı. Dorsey, Bitcoin için gün geçtikçe daha önemli bir figür olma yolunda ilerliyor.

Lider kripto para birimi Dorsey’in TheBWord Bitcoin konferansının ardından bir toparlanma gördü ve yazının kaleme alındığı anlarda 32,283 dolardan işlem görüyor.

Kaynak