Para burda gençler: Kariyerinizi buna göre planlayın!

blockhain
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya Ekonomi Forumuna göre dünyanın geleceğine yön verecek 6 trendden birisi blockchain teknolojisi. İyi bir blockchain geliştiricisi olmak için neye ihtiyacım var.


İyi bir blockchain geliştiricisi olabilir miyim?

Yazının kaleme alındığı saatte ABD’nin en büyük kariyer sitesinde “blockchain” temalı aktif yaklaşık 40,000 iş ilanı bulunuyor. Yıllık $120K-$180K arası değişen başlangıç maaşları ile iş ilanına çıkmış 40 bin işletmeden bahsediyoruz. 

blockchain geliştiricisi Para burda gençler: Kariyerinizi buna göre planlayın!

Gelecek kariyerini blockchain üzerinde planyan gençler sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde yüksek maaşla istihdam edilebilirler.

Blockchain teknolojisi günden güne gelişiyor ve reel ekonomide önemli dönüşümlere neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya, ulusal blockchain stratejisini açıkladı ve bu teknolojiyi özellikle lojistik, enerji, idari birimler ve finansal piyasalarda kullanmayı hedefliyor. Bu teknolojiye olan talep arttıkça bu sektörde blockchain konusunda deneyimi olan teknik elemanlara yönelik ihtiyaçlar da artıyor ve iş piyasasında blockchain geliştiricileri talep görüyor. Blockchain geliştiricisi olmak için neye ihtiyacım var?

Şok iddia: SEC, Ripple davasında suç işliyor!

Bir blockchain geliştirici denildiğinde akla A’dan Z’ye blockchain geliştiren kişi olarak anlamamak gerekiyor. Blockchain içerisinde de diğer alanlarda olduğu gibi uzmanlaşma yaşanıyor. Genel anlamda iki tip blockchain geliştiricisi var. Birincisi çekirdek kod geliştiricisi, ikincisi ise blokzinciri yazılım geliştiricisi. Eğer yazılım konusunda kendinize güveniyorsanız ve bu konuda iddialıysanız, iyi bir blokzinciri geliştiricisi olabilirsiniz. Bu nedenle piyasaya ilk adım attığınızda gözünüz korkmamalı.

Blockchain geliştiricisi olmak için neye ihtiyacım var, sorusuna verilecek ilk cevap kodlama diline sahip olmanız gerekiyor cevabı olacaktır. Bu konuda şanslısınız çünkü yeni bir programlama dili öğrenmeyeceksiniz. En yaygın dil, C++ işinizi görecektir. Birçok popüler blockchain, C++ kodları ile geliştirildi. Tabi ki C++ tek başına yeterli olmayacaktır. Bunun yanında Python, Java, Solidity ve Ruby hakkında da belli bir seviyede bilgi donanıma sahip olmanız gerekecektir.

 

Makro anlamda bir blockchain’in nasıl çalıştığını da bilmeniz gerekecektir. Blockchain ağının madencilerle nasıl bir bağlantısının olduğunu ve nasıl bir çevrede çalıştığı araştırmanız gerekiyor. Bunun için ICO projelerini araştırarak işe başlayabilirsiniz.

İyi bir blockchain geliştiricisi olmak için kriptografi konusunda da fikir sahibi olmanız gerekecektir. Belli bir kriptografi ile bağlantılı kod yazılımı konusunda araştırma yapmanız gerekiyor. Kriptografi ve kodlama bağlantısında sadece güvenlik önceliğine değil, ölçeklendirmeye de dikkat etmeniz gerekiyor.

Tabi birde iş tecrübesini unutmamak lazım.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Para burda gençler: Kariyerinizi buna göre planlayın!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.