fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İsviçre’nin Bitcoin fiyat tahminine uzmanlar değer veriyor!
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsviçre’nin Bitcoin fiyat tahminine uzmanlar değer veriyor!

İsviçre’nin Bitcoin fiyat tahminine uzmanlar değer veriyor!
0

İsviçre bankası, kripto para piyasası hakkında bir analiz paylaştı. Buna göre Bitcoin’in günlük ve haftalık grafiklerinde yükseliş trendinin işareti var. Ayrıca BTC’nin yeni zirveleri ne zaman keşfedeceği konusunda da tarih verdi.

İsviçre bankası, Bitcoin’de yeni zirve tahmini için tarih verdi

İsviçre forex bankası Dukascopy, saatlik, günlük ve haftalık grafikler üzerinden Bitcoin’in kısa vadeli hedefi ile ilgili fiyat tahminlerini paylaştı.

FinGraphs Direktörü Jean-Francois Owczarczak, bir video teknik analiz üzerinden, NASDAQ ile kripto paralar arasında bir bağ olduğunu söylüyor. Ayrıca ona göre her ikisinin de haftalık ve günlük grafikleri kesin bir yükseliş trendi göstertiyor. Buna rağmen hem haftalık hem de günlük grafiklerde NASDAQ’ın risk endeksinin aşırı alıma dönüşmeye başladığına dikkat çekiyor.

 

Bu durum NASDAQ’da bazı fiyat düzeltmelerine yol açabilir. Sonuçta büyümede yavaşlama da Bitcoin ve diğer kripto paralarda gelecek hafta bazı düşüşlere yol açabilir. Yine de yükseliş trendi hala geçerliliğini koruyor. Ayrıca yükseliş trendinin hem Bitcoin hem de Ethereum için gelecek yıl ilk bahara kadar geçerliliğini koruması bekleniyor.

İlgili – Bloomberg analisti de doğruladı: Bitcoin bu yıl 100,000 dolar

Owczarczak, Bitcoin hakkında daha ayrıntılı görüşünü paylaşarak şöyle diyor:

“Haftalık grafikte hala yükseliş trendinde. Yazın başlangıcında güçlü bir düzeltme yaşadık ve ardından da iyi bir toparlanma geldi. O zamandan bu yana konsolidasyon aralığı kendi işini görüyor. Ancak Ekim’in ortası ya da belki de Kasım’da destek bularak daha yükseğe hareket edebilir. Tıpkı ilk baharda olduğu gibi zirveleri test edebilir. Risk endeksi hala düşük. Bu da daha fazla yükseliş için hala yer var demek.”

Günlük grafiğe göre Bitcoin hala yükseliş trendinde. Temmuz’dan bu yana da boğa. Owczarczak, şu an geri çekilme yaşadığını ve bundan dolayı kısa vadede bazı negatif yeniden testler olabileceğini düşünüyor. Ancak kesinlikle yeni dipler olmayacak. Şöyle devam ediyor:

“Bizim tahminimize göre BTC yeniden 40,000 dolara düşebilir. Hatta önümüzdeki bir ayda 35,000 dolara da doğru gidebilir. Belki önümüzdeki birkaç hafta. Ancak buradan kademeli olarak taban oluşturarak Ekim sonu ya da Kasım’da hızlanarak yükselişe geçecek. Bizim tahminimize göre gelecek ilk bahara kadar yeni zirveler görebiliriz.”

İlgili – Balinalardan Bitcoin’e arz şoku: BTC fiyatı kırılmaya itiliyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: