fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinalardan Bitcoin’e arz şoku: BTC fiyatı kırılmaya itiliyor

Balinalardan Bitcoin’e arz şoku: BTC fiyatı kırılmaya itiliyor

Balinalardan Bitcoin’e arz şoku: BTC fiyatı kırılmaya itiliyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervi 2021 yılının en düşük seviyesine ulaştı. Bu da arz şokuna davetiye çıkarıyor. Diğer yandan Bitcoin balinaları da son 3 günde yaklaşık 3 milyar dolarlık BTC alarak fiyatı kırılmaya doğru itiyor.


Balinalar 2.9 milyar dolarlık Bitcoin alarak fiyatı kırılmaya itiyor

Bitcoin’in volatilitesi BTC sahiplerini sarsmadı. Yine de bireysel yatırımcılar ayı durumuna kaydı. Buna rağmen balinaların son 3 günlük BTC birikimi inanılmaz. Analistler de kısa vadede lider kripto paranın 50,000 doları ziyaret etmesini bekliyor.

Balinaların birikimi ile Bitcoin rallisi kapıda

Bitcoin fiyatı 5 ay önce 64,804 dolarla tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördüğünde borsalardaki rezerv dibe vurmuştu. 13 Eylül’de 44,000 dolara yaşanan son düşüşten sonra borsaların BTC rezervi 2021 yılının yeni dip seviyesine ulaştı.

Genellikle geçmişte benzer gelişmelerden sonra arz şoku yaşanır ki bu da varlığın fiyatında düzeltmeye yol açar.

Borsaların rezervinin düşmesi muhtemelen arz şoku oluşturur ki analistler de bundan dolayı kısa vadede Bitcoin’in 50,000 doları görmesini bekliyor.

“@TraderCoz” ismini kullanan kripto para analist ve traderi, son geri çekilmeye rağmen fiyatın 47,300 doları koruması durumunda BTC’nin 50,000 doları görmesini bekliyor.

TraderKoz (@TraderKoz) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“BTC, bir hafta gibidir takılıp kaldığı aralıktan kırılma yaptı. Eğer geri çekilme olursa 47.3k seviyesini korumasını görmek istiyorum. Sonuçta ise 50k’ya itiş görebiliriz.”

Borsalardaki Bitcoin arzının bu kadar düşmesi sonucu fiyat kırılmaya çok yakın olabilir. En son bu kadar düşük BTC arzında fiyat 65,000 dolara ralli yapmıştı.

İlgili – SEC’e Bitcoin ETF baskısı: ETF yarışına katılan yeni dev şirket

Balinalar BTC toplamaya hız verdi

İlginçtir ki başka bir kritik faktör daha ortaya çıktı Bitcoin fiyatı için. Balina olarak da bilinen yüklü BTC sahibi yatırımcılar (100’den 10,000 BTC’ye kadar) da birikim yapmaya başladı. 7 Eylül ani çöküşünden önce bu milyon dolarlık adreslerin sahip olduğu BTC’lerin değeri yaklaşık 3.6 milyar dolara düşmüştü.

Balina adresler 70,000 coin sattıktan sonra BTC fiyatı yüzde 30 düştü. Ancak dip dalışından sonra birikim yapmayan başlayan büyük cüzdan yatırımcılarının son 3 günde 60,000 BTC satın aldığını görüyoruz. Bu da yaklaşık 2.9 milyar dolarlık Bitcoin demek. Bu da lider kripto parada yeni yükseliş dalgasının yakın olduğunun başka bir işareti.

Balinalar 2.9 milyar dolarlık Bitcoin alarak fiyatı kırılmaya itiyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: