1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!

İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!

İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında yaşanan durgunluk devam ediyor. Ünlü kripto analisti Bitcoin için yakın zamanda bu durgunluğun sona ereceğini belirtti. Detaylar haberimizde.

İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!

Kripto para piyasasında yıllar geçse de konuşulacak Terra çöküşü sonrası yaşanan büyük güven bunalımı devam ediyor. Boğalar, çöküş sonrası piyasanın aşağı yönlü gidişatını bir miktar durdurdu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 26,000 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra şunadaki seviyelerinde konsolide oluyor. BTC için uzun dönemde umutlu tahminler olsa da kısa dönem için ünlü analist Capo’nun tahmini iç açıcı değil.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Piyasada birçok yatırımcı tarafından takip edilen Capo, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 332 bin takipçisi için Bitcoin tahminini açıkladı. Capo, BTC’nin  52 haftanın yeni bir en düşük seviyesine ulaşmaya hazır olduğu konusunda uyarıda bulundu. Bitcoin son bir yılın en düşük seviyesini 26,350 dolar ile geçtiğimiz haftalarda görmüştü.

Analist, kripto pazarında teknik verilerin zayıf olduğuna işaret etti ve Bitcoin için bir satış dalgasının da yakınlarda olduğunu belirtti.

“BTC hariç neredeyse tüm piyasa, bir önceki sıçramadan sonra yeni bir dip yaptı ve bunun aslında bir boğa tuzağı olduğunu gösterdi. BTC yeni düşük geliyor.”

Bununla birlikte Capo, BTC fiyat seviyesini kısa sürede altı kez, 28.000 dolar civarındaki destek alanını ziyaret ettiğinden talep tükenme belirtileri gösterdiği konusunda uyardı. Capo’nun yeni dip tahmini ise 21,000 dolar ile 23,000 dolar arası. Capo’nun Bitcoin, 42,000 dolar seviyesinde iken BTC’nin bu ayın başlarında 30,000 dolarlık fiyat düzeyine düşeceğini doğru tahmin ettiğini de hatırlatalım.

Bitcoin

 

 

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 28,870 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde yatay bir seyir gösteren lider kripto, 550 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

İşte ünlü analistin kısa vadeli Bitcoin tahmini!

 

Kaynak

 

 

Etiketler: