1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Solana (SOL) rallisini tetikleyecek gösterge!

İşte Solana (SOL) rallisini tetikleyecek gösterge!

İşte Solana (SOL) rallisini tetikleyecek gösterge!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX  krizi, CEO’nun istifası ve kripto para borsasının iflas başvurusu ile devam etti. Halihazırda kripto piyasası kırmızıda seyretmeye devam ediyor. Analistler, uzmanlar ve yatırımcılar Solana (SOL) gibi varlıklarının nerede olabileceğini belirlemeye çalışıyor.

Solana (SOL) 2022’nin sonunda 40 dolara ulaşabilir mi?

55 fintech uzmanından oluşan bir panel, Solana’nın fiyatının 2022’nin sonunda 35 dolara ulaşacağını tahmin etti; bu, panelin Temmuz ayındaki 45 dolara ulaşmasını bekledikleri tahminlerinden daha düşük.  Düşen beklentilerden bağımsız olarak, tahmin edilen fiyat SOL’un şu anki fiyatına kıyasla hala %113,81’lik bir artış anlamına geliyor. Daha önce, Finder tarafından ankete katılan sektör uzmanlarının yaklaşık %33’ü, sık ağ kesintileri ve bilgisayar korsanlığı olayları nedeniyle Solana ekibine olan güvenlerini kaybettiklerini itiraf etmişti. %37’si ise hala takımın yetenekleri konusunda olumlu düşünüyordu.

 SOLANA

Çoğu merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı gibi, Solana da geçtiğimiz aylarda genel piyasa trendini izledi. FTX likidite krizi haberleri üzerine ve Kasım’da 12.62 dolara büyük bir düşüş yaşadı. Bu olaydan önce de çoğunlukla yatay işlem gördü. Olumlu bir Ekim tüketici fiyat endeksi (TÜFE) raporunun kripto piyasasının yelkenlerini açmasına yol açtı. İşler iyileşiyor gibi görünse de, en yeni FTX gelişmeleri, şu anda gün içinde %4,24 düşen Solana’nınki de dahil olmak üzere tabloları yeniden kırmızıya boyadı.

Bu arada bazı kripto uzmanları, 1D RSI’ın 30.000 aşırı satım bariyerinin altına düşmesinden sonra bir toparlanmadan daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu dile getiriyor. Potansiyel bir Solana rallisini tahmin etme açısından “aşırı satım RSI’nın hiçbir şey ifade etmediğini” bildiriyorlar. Açıkladıkları gibi, bunun nedeni, önceki iki benzer durumda, Solana’nın “fiyat 0.382 Fibonacci düzeltme seviyesinde reddedildiği için yükseliş trendini sürdürememiş” olmasıydı.

SOLANA

TradingShot’a göre, ralliye katılmadan önce ideal olarak 0,5 Fib seviyesinin (22.00) üzerinde bir kırılma görmek gerekiyor. Ayrıca, 20 Ocak’tan beri kırılmamış olan 1D MA200’ün üzerinde bir kırılma”, uzun vadede yükselişe doğru bir trend kaymasına neden olabilir.

Kaynak

Etiketler: