1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Profesyonel yatırımcıların kripto beklentileri!

İşte Profesyonel yatırımcıların kripto beklentileri!

İşte Profesyonel yatırımcıların kripto beklentileri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar nisan ve mayıs aylarında gördükleri en yüksek seviyelerin ardından sert bir düşüş yaşadı. Profesyonel yatırımcıların piyasadan beklentisi ne? Detaylar haberimizde.

İşte Profesyonel yatırımcıların kripto beklentileri!

Blockchain tabanlı türev ticaret platformu CloseCross’un yeni küresel araştırmasına göre, profesyonel yatırımcılar kripto ticaretinin önümüzdeki 12 ayda artacağını tahmin ediyor.

Yönetim altındaki varlıklarda yaklaşık 380 milyar ABD dolarından sorumlu olan dünya çapındaki profesyonel yatırımcılar arasında yapılan araştırmada, yatırımcıların yüzde 57’sinin kripto para ticareti seviyesinin önümüzdeki yıl artmaya devam edeceğine inandığını ve yüzde 29’unun önemli bir artış beklediği sonucuna ulaşıldı.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Piyasa yorumcuları, kripto para piyasasının hala bir boğa koşusunda mı yoksa fiyatların düştüğü başka bir Crypto Winter ayı koşusuna doğru mu gittiği konusunda ikiye bölünmüş durumda. Ancak hedge fonları, varlık yöneticileri, kurumsal yatırımcılar, fon yöneticileri ve IFA’lar dahil profesyonel yatırımcıların sadece yüzde 21’i ticaret seviyelerinin gelecek yıl düşeceğine inanıyor ve sadece yüzde 4’ü dramatik bir düşüş bekliyor.

Ankete katılan yöneticilerin %51 Ethereum’un önümüzdeki 12 ayda değer kazanacağını tahmin ettiğini belirtiyor. Katılımcıların %18’i artışın çok yüksek olacağını değerlendiriyor. Yüzde 46’sı Bitcoin’in değerinin önümüzdeki yıl içinde artacağını tahmin ediyor. Bu oran içerisinde %19’u ise Bitcoin’in değerinin aşırı yükseleceğini belirtiyor.

CloseCross CEO’su Vaibhav Kadikar anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak profesyonel yatırımcıların ticaretşn artacağını tahmin ettiğini ifade etti. https://thedentallounge.com/

“Kripto para piyasası bu yıl vahşi bir oynaklık yaşadı, ancak profesyonel yatırımcılar, kripto para birimlerinin performansı hakkında kaçınılmaz olarak farklı görüşlere sahip olmalarına rağmen, önümüzdeki yıl ticaret seviyelerinin artmasını bekliyor.”

Ankete katılanların %36’sı Bitcoin’in %32’side Ethereum’un önümüzdeki 12 ay içerisinde değerinden bir miktar kaybedeceğini değerlendiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.