1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte İngiltere’nin yeni başbakanının kripto para planı!

İşte İngiltere’nin yeni başbakanının kripto para planı!

İşte İngiltere’nin yeni başbakanının kripto para planı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere’nin yeni başbakanı Rishi Sunak, ülkeyi kripto para teknolojisi için bir merkez haline getirmek istediğini söylüyor. Detaylar haberimizde.

İşte İngiltere’nin yeni başbakanının kripto para planı!

İngiltere’nin yeni başbakanı, ülkeyi kripto teknolojisi için bir merkez haline getirmek istediğini söyleyerek kripto paralara hayranlığını gizlemeyen Rishi Sunak oldu.

New York Times’a göre 42 yaşındaki Rishi Sunak, Britanya’ya liderlik eden ilk beyaz olmayan kişi oldu ve liderliği zorlu ekonomik zamanlarda geldi.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Sunak, maliye bakanı olduğu dönemlerde kripto endüstrisini teşvik etmek için girişimlerde bulunmuş ve geçtiğimiz nisan ayında, hükümete dijital varlıkların nasıl ele alınacağı konusunda tavsiyelerde bulunmak için hem endüstriden hem de düzenleyici otoritelerden oluşan bir “Kripto Varlık Katılım Grubu” kurulduğunu duyurmuştu.

kripto para

 

“İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim hırsım. Özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamaya yardımcı olacak. Geleceğin işletmelerini ve yarattıkları işleri burada Birleşik Krallık’ta görmek istiyoruz ve etkin bir şekilde düzenleme yaparak onlara uzun vadeli düşünmeleri ve yatırım yapmaları için ihtiyaç duydukları güveni verebiliriz. Bu, Birleşik Krallık finansal hizmetler sektörünün her zaman teknoloji ve inovasyonun ön saflarında yer almasını sağlama planımızın bir parçası.”

Yukarıdaki açıklama Sunak’ın maliye bakanı olduğu döneme ait. Şimdi daha etikili bir görevde ve ülkenin başbakanı. Sunak ayrıca Kraliyet Darphanesi’ne bir NFT (değişmeyen token) oluşturması talimatını vermişti.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

“Rishi Sunak, RoyalMintUK’tan yaza kadar çıkarılacak bir NFT oluşturmasını istedi. Bu karar, İngiltere’deki kripto varlıklarına yönelik almaya kararlı olduğumuz ileriye dönük yaklaşımı gösteriyor.”

İngiltere’nin kripto dostu başbakanının geçmiş açıklamalarına bakınca ülkede kripto para sektörü için önemli adımların atılacağına dair beklentiler kuvvetlenmiş görünüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.