İşte Ethereum (ETH) fiyatını düşüren 3 ölümcül neden

Analistten Ethereum için yeni ve dev ralli tahmini!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta, Ethereum blok zinciri, hisse kanıtına (PoS) geçişini tamamladı. Geliştiriciler, blok zincirinin gerçekten iyileşip iyileşmediğin tartışmaya etmeye devam ederken, ETH için ilk fiyat hareketleri yatırımcıları bunalmış durumda bıraktı.

Bunlar Ethereum fiyatının bugün Ddüşmesinin 3 öldürücü nedeni

Faiz artışları piyasayı korkuttu. Piyasa şu anda serbest düşüşte. Federal Rezerv’in geçen hafta beklenenden daha yüksek bir tüketici fiyat endeksi (TÜFE) önlemi açıklamasının ardından, yatırımcılar başka bir agresif faiz artırımının yolda olduğundan korktular. Federal Rezerv’in faiz oranlarını 75 baz puan artıracağını açıklaması yatırımcıların endişelerini doğruladı.

ethereum

Fed ayrıca 2025’in sonuna kadar bireysel oran tahminlerinin güncellenmiş bir “nokta grafiğini” yayınladı.
Tahminler, 2022 hedefi %4,4 ve 2023 hedefi %4,6 olarak konumlandırılarak gelecekte olası faiz oranı sıçramalarına işaret etti. Fed şimdi agresif faiz artırımlarına girişti ve ek artışların yolda olabileceğine dair her türlü işaret var. Büyük sermayeli bir kripto para olan Ethereum, piyasadaki düşüşten de etkilendi.

Faiz artırımlarının açıklanmasının ardından yatırımcılar hızlı hareket etti. Birçoğu, büyük olasılıkla daha güvenli ve daha istikrarlı varlıklara yeniden dengelemek amacıyla fonlarını kripto para birimlerinden çıkarmaya başladı. CoinGlass verilerine göre, Ethereum’daki tasfiyeler yalnızca son 24 saatte 150,43 milyon dolara ulaştı. Muazzam satış baskısı, özellikle benzer bir satın alma baskısı ile karşılanmadığında, son 24 saat içinde 1.224$’a kadar düşen Ethereum fiyatını baskıladı.

Birleştirme ve bunun Ethereum blok zincirinin mimarisi üzerindeki sonuçları hakkında devam eden tartışma, son fiyat hareketinde önemli bir faktör gibi görünüyor. Birleşmeden kısa bir süre sonra, Gnosis Chain’in kurucusu Martin Köppelman, Ethereum’un ilk 1.000 Proof-of-Stake (PoW) bloğunun %42’sini önerdiğini gözlemlediği bir tweet’in ardından dikkat çekti.

Ethereum geliştiricileri, PoS’u madenciliğe daha merkezi olmayan, çevre dostu ve güvenli bir alternatif olarak çerçeveledi. Blok zincirinde staking için 32 ETH gerekir, ancak Coinbase ve Lido gibi platformlar blok zinciri katılımcılarının bunu atlamasına izin verir. Ancak sorun şu ki, bu platformlar artık blok zincirinde önemli miktarda kaynak bulunduruyor. Ama bunlar henüz erken günler. Birleştirme şimdiye kadar bir aksamadan gitti. Geliştiriciler, bu yeni blok zinciri yapısının uzun vadede Ethereum için nasıl çalıştığını görmek için izleyecekler.

Yeni fırsatlar da var

Piyasanın kasvetli görünümüne rağmen, yatırımcıların kâr elde etmek için hala bazı ilginç fırsatları var. Dikkate alınması gereken ilginç bir varlık, satın alınacak en iyi kriptolardan biri olan TAMA’dır. TAMA, Tamadoge adlı yeni ve yenilikçi bir blockchain oyun projesine güç veriyor. Platform, blok zinciri oyunlarını, değiştirilemeyen belirteçler (NFT’ler) ile birleştirir ve aynı zamanda, Tamaverse’in yaklaşan lansmanı ile meta veri tabanına doğru ilerlemektedir.

TAMA’nın ön satışı bu hafta başlarında sona erdi ve geliştiricileri 19 milyon dolar kazandı. Sermaye artışı etkileyiciydi, Ethereum gibi varlıklardan daha iyi performans gösterdi ve etkileyici seviyelerde yatırımcı talebi gösterdi. Birkaç hafta içinde TAMA’nın birkaç merkezi borsada listelenmesi bekleniyor. Tamadoge’un piyasaya sürülmesi ve yolda daha fazla iyileştirme ile bu varlık, değer arayan yatırımcılar için sağlam bir alternatiftir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte Ethereum (ETH) fiyatını düşüren 3 ölümcül neden
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.