1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Coinbase borsasını vuran ‘O’ haber!

İşte Coinbase borsasını vuran ‘O’ haber!

İşte Coinbase borsasını vuran ‘O’ haber!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance’ın ABD merkezli kolu Binance.US tarafından açıklanan bu haberin ardından, Coinbase hisseleri düşüş gösterdi.

Coinbase borsasının hisselerinde düşüş

Binance.US’nin işlem ücretlerini düşürdüğünü açıklamasının ardından, Coinbase hisseleri düşüş kaydetti.

İşte Coinbase borsasını vuran 'O' haber!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın ABD merkezli iştiraki Binance.US, kullanıcıların ABD doları, Tether, USD Coin ve Binance USD gibi stable coinler ile işlem ücreti ödemeden spot Bitcoin (BTC) işlemleri yapmalarına izin vereceğini açıkladı.

Coinbase hisseleri saat 12:40 (ET) civarında %7,5’ten fazla düştü. Haberin basına yansıdığı sıralarda Robinhood hisseleri de düştü, ancak kısa süre içerisinde toparlanarak, kayıpları azalttı.

Binance.US tarafından yapılan bu hamle, risk varlıklarında yılın başından bu yana büyük ölçüde satışların devam ettiği bir düşüş döneminde geldi.

Nitekim hafta sonu, Bitcoin Aralık 2020’den bu yana ilk kez 18.000$ seviyesinin altına düşerek, 2022’de yeni bir dip yaptı. Devam eden düşüşlerin bir sonucu olarak, kripto borsalarındaki işlem hacimleri de düşüş gösterdi.,

İlgili: Mike Novogratz’in Bitcoin ve Ethereum dip tahmini gerçekleşiyor
İlk olarak Robinhood tarafından sunulan sıfır ücretli işlem kavramı, birkaç yıl önce Charles Schwab, Fidelity Investments, E*Trade Financial, Ally Invest ve Interactive Brokers gibi şirketlerin de gündemine girdi.

Coinbase ise büyük ölçüde ticaret hacmine güveniyordu, ancak son aylarda gelir akışlarını çeşitlendirmeye çalışıyor. Şu anda Coinbase One adlı müşteriler için ayda 10.000 dolara kadar sıfır işlem ücretli işlemlere erişim sağlayacak bir abonelik hizmetini başlatmaya hazırlanıyor.

İlgili: 2018 ve 2021 çöküşlerini bilen analist, Bitcoin için yükseliş tarihini verdi!

Kaynak