1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte Bitcoin’i uçuracak katalizör! Yıl sonu kaç dolar olacak

İşte Bitcoin’i uçuracak katalizör! Yıl sonu kaç dolar olacak

İşte Bitcoin’i uçuracak katalizör! Yıl sonu kaç dolar olacak
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ağustos ayının başında yukarı yönlü hareketinin ardından yatay bir seyir izlemeye deva ediyor. Lider kripto para biriminin yükselişi devam edecek mi? Bitcoin yıl sonu kaç dolar olacak? Detaylar haberimizde.

İşte Bitcoin’i uçuracak katalizör! Yıl sonu kaç dolar olacak

Lider kripto para birimi Bitcoin, ağustos ayının başında bir ralli başlangıcı yaptı. Son bir haftada ie yatay bir seyir izlerken yatırımcılar yükselişin bitip bitmediğini merak ediyor.

Ünlü bir kripto analisti olan ve sektörde Crypto Messiah olarak bilinen analist, Bitcoin’in sonbahar aylarında yapacağı Taprrot güncellemesine dikkat çekiyor. Bitcoin için oldukça önemli olduğunu düşündüğü güncelleme için bu yıl sonuna kadar gerçekleşecek olan büyük Bitcoin boğa koşusunun katalizörü olacağını öne sürüyor.

Hxro Labs’tan yeni bir videoda Bitcoin hakkında konuşan ünlü analist, Kasım ayında Taproot güncellemesinin gelmesiyle BTC’nin yeni zirveler göreceğini savunuyor. Yükseltme, Bitcoin’in gizlilik önlemlerini ve akıllı sözleşme esnekliğini desteklemeyi amaçlıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

5Ağustos’ta gerçekleştirilen Ethereum Londra güncellemesinin ardından ETH 3,300 dolara kadar yükselmiş ve güncelleme ile birlikte eski günlerini andıran bir performans gösterdi. Messiah, Bitcoin’in de güncellemenin ardından Ethereum’a benzer bir performans göstereceğini savundu.

“[EIP-1559] için de aynı şey söylendi, bu bir katalizör mü, değil mi? Dürüst olmak gerekirse, bunun bir haber satış olayı olacağını düşündüm. Taproot da aynı şekilde olacak. Bitcoin için bir katalizörümüz var.”

Messiah, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut fiyat seviyelerini başarılı bir şekilde koruyabilmesi durumunda, pazardaki sürekli güvenin potansiyel olarak altcoinleri uçurabileceğini düşünüyor.

Grafiğinin sağ tarafındaki işlem hacmine bakan Messiah, hacmin 50.000-60.000 dolar aralığında nispeten düşük göründüğünü söylüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma konusunda kendinden emin olmadan önce, bu aralıktaki boşluğu dolduran daha fazla hacim görülmesi gerektiğini belirtiyor.

bitcoin İşte Bitcoin’i uçuracak katalizör! Yıl sonu kaç dolar olacak

 

Messiah, Bitcoin’in kendi ana hatlarına benzer bir fiyat hareketini takip edip hacim boşluğunu doldurabilirse Bitcoin’in bu kış uçuşa hazır olacağını savunuyor.

Bitcoin için yıl sonu hedefi ise 100,000 dolar ve üzeri. Birçok kripto analisti lider kripto para biriminin bu yıl sonuna kadar bu seviyeyi geçeceğini düşünüyor.

Kaynak