İşte 2021 yılında izlenmesi gereken 5 altcoin!

altcoin
altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları hareketli günler geçiriyor. Yatırımcılar daha ulaşılabilir ve gelecekte parlayacak kripto paralar arıyor. Capital.com 2021 yılında izlenmesi gereken beş kripto parayı sıraladı. Detaylar haberimizde.

İşte 2021 yılında izlenmesi 5 altcoin

Yaşam şeklimizi değiştiren küresel salgın göz önüne alındığında geçen yıl tüm dünya için korkunç bir yıldı. Ancak sonuçları gelecek yıllarda hissedilecek olan ve muhtemelen daha yeni başlayan bir ekonomik çöküşe yol açabileceği değerlendirmeleriyle de sıkça karşılaşıyoruz. Salgının ortasında kripto piyasaları diğer piyasaların aksine tarihinin en iyi zamanlarını geçiriyor.

Başta Bitcoin olmak üzere küresel fiyat artışlarından zevk alan birçok kripto para bulunuyor. Yatırımcıların gözü genel olarak Bitcoin’de olsa da daha düşük fiyatlı ve gelecekte parlayacak diğer kripto paraları arayıp portföylerine eklemek isteyenlerin sayısı da az değil.

Capital.com’a göre 2021’de izlenmesi gereken altcoinler şöyle:

1.Ethereum (ETH)

Ortaya çıktığından beri kripto endüstrisinin en büyük ikinci kripto para birimi olmuştur. Bu nedenle, yatırım yapmak için bir altcoin listesi oluşturulacaksa Ethereum’dan başlamak adil bir seçim olur.

ETH, söz konusu olduğunda neredeyse BTC’nin kendisi kadar büyük olduğu için herkes tarafından bilinir. Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum’un değerinin daha fazla artacağı tahmin ediliyor. Bu yılın başından beri %200’den fazla değer kazanan ETH yazım sırasında 2350 dolardan işlem görüyor.


2. Cardano (ADA)

2021 yılında yatırım yapılabilecek beş altcoinin ikinci sırasında Cardano (ADA) var. Cardano uzun zamandır uykuda gibi görünen bir kripto varlık olsa da Cardano ve geliştiricilerine aşina olanlar, proje ekibinin blok zincirinde devrim yaratacak ve onu teknolojik bir sanat eserine dönüştürecek yeni güncellemeler üzerinde çalıştığını biliyorlar.  Cardano, yarı bitmiş bir ürünü piyasaya sürmek ve ardından sorunları çözmek için yıllar harcamak yerine işleri yavaşça yapıp kapsamlı işler çıkarmayı amaçlıyor. Yakın zamanda Cardano, ADA’nın fiyat ve sıralamada yükselmesine izin veren güncellemeler yayınlamaya başladı. ADA anlık olarak 1,49 dolardan işlem görüyor.

3.Binance Coin (BNB)

BNB, Binance borsasınınvkripto para birimi. Dünyadaki yan kuruluş borsalarını, Binance Launchpad gibi çeşitli platformları ve daha fazlasını içeren tüm ekosistemi için yakıt görevi görüyor. BNB Coin, son 12 ayda 30 dolardan 550 dolara çıkan inanılmaz fiyat artışları gördü. Yalnızca geçen hafta içinde yüzde 42 değer kazandı.

BNB, Binance ile birlikte büyüyor ve borsa, ikinci blok zinciri Binance Smart Chain’i başlattığından beri, BNB, DeFi ekosisteminde de büyük bir kullanım elde etti.

Bkz: Binance, Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

4.Uniswap (UNI)

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası olan Uniswap’in UNI’si, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine ulaşan ilk yerel DeFi tokenidir. Şu anda 35,15 dolarlık bir fiyat ve 18,3 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para. Son 24 saatte yüzde 10 değer kazandı.

5. Dogecoin (DOGE)

Listenin beşinci sırasında DOGE var. 2013 yılında kendini çok fazla ciddiye alan kripto para endüstrisini alaya almak için kurulan DOGE, o günlerde teknoloji meraklıları ve siber suçlular tarafından kullanıldı. Muhtemelen DOGE’nin yaratıcısı bile bu kadar büyüyeceğini tahmin etmedi. DOGE yıllarca ayakta kalmayı başardı ve 2021 yılının başında patladı. Bu patlamanın asıl sebebi ise herkesin yakından tanıdığı bir kişi. Tesla’nın sahibi Elon Musk.

Elon Musk’ın kripto piyasasına girmesi ve sürekli DOGE ile ilgili tweet atması DOGE’nin yükselmesini sağladı. DOGE anlık olarak 0,134 dolardan işlem görüyor ve yükselmeye devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte 2021 yılında izlenmesi gereken 5 altcoin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.