IOTA’ya akıllı sözleşme geliyor

IOTA yükselişe geçti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Top 50’nin önemli projelerinden IOTA gündem, haber ve son dakika gelişmeleri bu sayfada. Takip ettiğiniz kripto paralar ve Bitcoin hakkındaki en güncel haberleri KoinMedya’dan alabilirsiniz.

IOTA’ya akıllı sözleşme geliyor

IOTA‘nın mühendislik bölümü başkanı Jakup Cech, Şubat 2021 geliştirme raporunu yayınladı. Rapor genel olarak Chrysalis Phase 2 uygulamasının geldiği aşamaları kapsıyor.

IOTA akıllı sözleşme alfa sürümü kapıda

Geçtiğimiz bir kaç haftadır, IOTA yetkilileri Chrysalis güncellemesinin 2. fazı ile ilgini çalışıyorlardı. Chrysalis güncellemesi ile, IOTA’yı tamamen merkezsiz bir platform haline getirecek Coordicide‘a biraz daha yaklaşılmış olacak.

IOTA’dan yayınlanan son güncelleme raporuna göre, IOTA’nın yerel akıllı sözleşmeleri alfa test sürümleri hazır olmak üzere.

Ekip, akıllı sözleşme alfayı yayınlamak için gerekli işlemleri bitirmeye çalışıyor.

Bu arada, Chrysalis güncellemesi için Rust ile yazılmış node yazılımı Bee, alfa sürümünde yayınlandı. Ayrıca IOTA, aktifleştirilmiş spam koruması (“Dust” koruması) ve yeniden gözden geçirilmiş bellek kullanım mantığına sahip yeni bir Hornet sürümü yayınladı.

İlgili: IOTA Rehberi: IOTA nedir, MIOTA coin ve teknolojisi ne vadediyor?

Kaynak

IOTA (MIOTA)’da önemli bir eşik daha aşıldı!

IOTA blockcahin geliştiricisi IOTA Vakfından son dönemin en önemli iş birliklerinden biri geldi. IOTA vakfı Japon hükumetiyle iş birliğine gidiyor.

Yapılan açıklamada IOTA Vakfı ile Japon hükumeti arasında yapılan iş birliğinin endüstriyel altyapı alanında olduğu ifade edildi.

IOTA Vakfından yapılan açıklamada, projeyle ilgili olarak önde gelen Japon bakım şirketlerinden Best Materia ve IMC ile 27 Ekim’de bir ortaklık kurulduğu bildirildi.

Projeye New Energy ve Japonya Ekonomi Bakanlığı bünyesinde yer alan bir ulusal araştırma ve geliştirme ajansı tarafından destekleniyor.

Projeyle ilgili açıklamada, yeni kurulan girişim ile, yapay zeka ve dağıtılmış ledger teknolojisinın endüstriyel fabrikalar, petrokimya ve petrol rafineri tesislerinde kullanılması planlanıyor.

 

 

 

IOTA’nın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Dominik Schiener konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Schiener açıklamasında, projenin yapay zeka ve derin öğrenme (deep learning) ile manuel süreçleri dijitalleştirerek “bir tesisin hangi bölümlerinin ne zaman bakıma ihtiyaç duyacaklarını öngörmeyi” amaçladıklarını söyledi.

Schiener, devamında, IOTA Vakfının projenin DLT platformu ortağı olarak seçildiğini ifade etti. IOTA, sabit verilerin paylaşımı, güven altyapısı ve farklı paydaşlar için tek gerçeklik noktası konularında projeye katkı sunacak. Schiener yeni sistemin IOTA Tangle üzerinde gerçekleşen sıfır-ücret işlemlerinden yararlanmasının beklendiğini de açıklamasına ekledi.

…ve, işlem ücreti ödemeden, ağ üzerinde ücretsiz veri ve değer işlemlerine sahip olun. IOTA farklı tarafları sisteme koydukları verilerin kalitesinden sorumlu kılmak için kullanılacak.

 

Açıklamaya göre projede ana paydaşların yanı sıra farklı katılımcı kurum ve kuruluş da yer alıyor. Bunlar arasında, Best Materia, IMC, Japonya Yüksek Basınç Enstitüsü, Japon Kimya Mühendisleri Topluluğu, OMC, Lloyd’s Register ve Yokohama Ulusal Üniversitesini saymak mümkün.

Dağıtılmış Ledger nedir?

Dağıtılmış Ledger (Defter), birden çok site, kurum veya bölgedeki ağ üzerinden yayılmış ver tabanıdır. Dağıtılmış Ledger ile veri tabana yayılır, siber saldırı girişimlerinin önüne geçilmiş olur.

IOTA nedir?

IOTA nesnelerin interneti (IoT) için tasarlanmış açık kaynaklı bir ledger ve kripto para birimidir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
IOTA’ya akıllı sözleşme geliyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.