Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Invesco ABD’den alamadığını Bitcoin onayını Almanya’dan aldı!

Invesco ABD’den alamadığını Bitcoin onayını Almanya’dan aldı!

Invesco ABD'den alamadığını Bitcoin onayını Almanya'dan aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli yatırım şirketi Invesco, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvurduğu spot bazlı Bitcoin ETF başvurusunu değiştirmek zorunda kaldı. Ancak Almanya Invesco’nun talebini reddetmedi. Ayrıntılar haberimizde.


Invesco ABD’den alamadığını Bitcoin onayını Almanya’dan aldı!

2021 yılının Ekim ayı Bitcoin için tarihe geçen bir tarih oldu. Bu tarihte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarihinde ilk kez Bitcoin ETF’leri (Bitcoin Borsa Yatırım Fonu) onayladı. Ancak onaylanan Bitcoin ETF’ler future bazlı idi. SEC, spot bazlı ve fiziksel ETF’leri onaylamayacağını belirtmişti. Spot bazlı Bitcoi ETF’lerin onaylanmaması konusunda SEC’in gerekçesi, piyasalardaki manipülasyondu.

SEC, Bitcoin ETF satışında bulunan yatırım firmalarının bu ürünün Chicago Emtia Borsasındaki Bitcoin vadeli işlemleri (future) ile teminat altına almalarını istiyor. Bu sayede SEC, Bitcoin fiyatlarındaki olağanüstü dalgalanmalar konusunda yatırımcıları güvence altına almak istiyor.

Ancak yatırım şirketleri, spot bazlı Bitcoin ETF’lerin yatırım piyasalarında daha fazla talep göreceğini düşünüyor. Bir umut ilerleyen dönemde SEC’in spot bazlı ETF’leri de onaylayabileceğini umut ediyor.

ABD’de umut edilen spot bazlı Bitcoin ETF’ler Almanya’da gerçek oluyor. Almanya finansal otoritesi Invesco’nun spot bazlı Bitcoin ETF başvurusunu onayladı.

Spot bazlı Bitcoin ETF’ler Deutsche Borse’de listelenecek.

Bitcoin türev ürünlerinin artması ve farkı borsalarda listelenmesi Bitcoin piyasalarının daha da derinleşmesine ve fiyatlarında daha da istikrarlı hale gelmesine neden olacaktır. Artık dünyaca ünlü menkul kıymetler borsalarında Bitcoin üzerinden çıkarılmış finansal ürünler işlem görüyor.

Bitcoin Covid-19 varyantı Omicron etkisi le 54 bin doların altına gerilemişti. Haftanın ilk iş günü Bitcoin fiyatları tekrardan 57 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.