1. Anasayfa
 2. Güncel Haber
 3. Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel INJ coin haber ve gelişmeleri

Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel INJ coin haber ve gelişmeleri

Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel INJ coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Injective Protocol (INJ), yükselme potansiyeline sahip olan kripto paralardan biri olarak görülüyor. Analistlerin izlediği Injective Protocol (INJ) nedir ve geleceği nasıl? INJ coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl?

Injective Protocol, zincirler arası (cross-chain) türev işlemleri gerçekleştirmek için olan bir Katman-2 merkezsiz finans (DeFi) protokolü.

Özet olarak Injective Protocol (INJ) nedir?

Injective Protocol, Cosmos, Ethereum gibi birkaç Katman-1 blockchain ağlarında zincirler arası türev işlemleri gerçekleştiriyor. Injective merkezsiz borsası, bir dizi en gelişmiş teknolojiyi kullanıyor. Sonuç olarak ise sağlam ağ hızı, olağanüstü güvenlik ve yüksek derecede merkezsiz bir yapı sağlıyor.

İlgili – Merkezi olmayan borsa (DEX) nedir, en güvenilir DEX’ler hangileri?

Injective Protocol borsasının yapısı

Injective Protocol, bir merkezsiz borsa (DEX) protokolü ve çeşitli ileri seviye vadeli işlemler sağlıyor. Sağladığı hizmetler ve işlemler arasında şunlar var: cross-chain marjin işlemleri, türevler, forex, sentetik ve vadeli işlemler ile ticareti.

Injective öyle tasarlandı ki tamamen merkezsiz, izinsiz ve yüksek performanslı borsa protokolü olabilsin. Bunu yaparken de sıfır gaz ücretine sahip. Bütün bunları ise Cosmos destekli Katman-2 yan zincir (side chain) altyapısı ile başarıyor. Bu yan zincir altyapısı aynı zamanda Ethereum zincirine optimize edilmiş bağlantılarla hız, erişilebilirlik ve merkezsizlik sağlıyor.

İlgili – Cosmos (ATOM) nedir, geleceği nasıl? Güncel ATOM coin haber ve yorumları

Injective Protocol’ün misyonu DeFi piyasasındaki engelleri kaldırmak. Bunun için de yüksek hız sağlarken, gaz ücretlerini de sıfırlıyor. Böylece gerçekten merkezsiz ve limitsiz işlemler deneyimi sağlıyor. Bunları yaparken bazı önemli özellikleri uyguluyor. Buna şöyle:

 • Tam merkezsiz ağ yapısı
 • Katman-2 protokol hızı
 • Merkezsiz emir defteri yapısı
 • Kayıtsız piyasa oluşturma ve kullanma
 • Düşük ağ gecikmesi ve gaz ücreti yok

INJ token nedir?

INJ, Injective Protocol’ün yerel kullanım ve yönetim tokeni. Yönetim, türev teminatlandırma, protokol güvenliği, piyasa yapıcı ve aktarıcı teşvikleri ve borsa ücreti değerinin yakalanmasında bütünleyici bir rol oynuyor.

Injective Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel INJ coin haber ve gelişmeleri

Injective Protocol (INJ) 2021 – 2022 fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’in verine göre INJ tokenin önemli verileri şöyle:

 • Piyasa değeri: 181,736,700 (Temmuz 2022)
 • Sıralama: 271. (Ocak 2022’de 200. sıradaydı)
 • Dolaşımdaki arz: 65,005,554 INJ
 • Toplam ve maksimum arz: 100,000,000 INJ
 • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 25.01 dolar (30 Nisan 2021)
 • Tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.6557 dolar (3 Kasım 2020)

INJ coin piyasa değerine göre CoinMarketCap sıralamasında Mart ayında 170. sıraya kadar yükselmişti. Temmuz itibariyle geriledi. INJ fiyatı ise Mayıs – Temmuz aylarındaki  genel piyasadaki gerilemeye paralel olarak değer kaybı yaşıyor.

Kaynak