1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İngiltere’de yasakların ardından Binance müşterileri ne yapıyor?

İngiltere’de yasakların ardından Binance müşterileri ne yapıyor?

İngiltere’de yasakların ardından Binance müşterileri ne yapıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance’in İngiltere’de karşı karşıya kaldığı düzenlemelerin ardından kripto para borsasının müşterileri nasıl bir yol izledi? Detaylar haberimizde.

İngiltere’de yasakların ardından Binance müşterileri ne yapıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in başı düzenlemeler ile dertte. İngiltere’de yaşanan kısıtlamalar Tayland ve Cayman Adaları ile devam etti. İngiliz finans kuruluşları da Binance’ye para gönderme işlemlerini sonlandırdı.

Yaşanan gelişmeleri Binance’in İngiltere’de müşteri kaybetmesine yol açtı. Binance kullanıcıları kriptodan vazgeçmiyor. Alternatif olarak gördükleri diğer kripto borsalarına yöneliyor.

CNBC’nin bildirdiğine göre Binace’in İngiltere’de kısıtlanmasının ardından, Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasının müşteri sayısının %138 arttığı ifade edildi.  Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, pazarlama konusunda herhangi bir değişikliğe gitmediklerini buna rağmen İngiltere’de müşteri sayılarının hızlı bir şekilde arttığını dile getirdi.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Sawyer, artışı Binance’in yaşadığı sorunların ardından müşterilerin daha güvenli gördükleri yere doğru yönelmesi olarak değerlendirdiklerini açıkladı.

CNBC’nin raporuna göre diğer kripto para borsaları Kraken ve Gemini’de hızlı bir şekilde müşteri kazanıyor. Kraken sözcüsü İngiltere’de yapılan kayıtların diğer pazarlara oranla iki katına çıktığını söyledi.

İngiltere’de haziran ayı sonu itibari ile, İngiltere’de sadece altı şirket FCA’ya kaydolma sürecini başarıyla tamamladı ve 64 şirket başvurularını geri çekti. Kripto para borsalarına getirilen düzenlemeler sonrası kullanıcılar kriptodan uzaklaşmıyor. Son İngiltere örneğinde görüldüğü gibi yaygın olan kullanımda bir azalama meydana gelmiyor. Kullanıcılar sadece ticaret yapacakları platformları değiştiriyor.

Ripple CTO’su Binance borsası özelinde konu ile ilgili yaptığı açıklamada sorumluluğun hükümetlerde olduğunu ve saçma politikalar ile finans kuruluşlarını zor durumda bıraktıklarını ifade etmişti.

Kirpto para borsaları birçok ülkede düzenlemelere tabi tutuluyor. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de düzenleyiciler borsalar ile ilgili adımlar atmıştı. Asya ülkesinde eylül ayından itibaren borsalar için daha katılaştırılmış kurallar uygulanacak

Kaynak