okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.3%
Bitcoin
66.820,14 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.089,60 USDT
bch
BCH
1.48%
Bitcoin Cash
473,41 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
83,82 USDT
bnb
BNB
-0.46%
Binance Coin
578,22 USDT
sol
SOL
0.37%
Solana
170,06 USDT
avax
AVAX
0.75%
Avalanche
36,70 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.37%
Poladot
7,17 USDT
doge
DOGE
-0.76%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

IMF’den çok öneli kripto para çağrısı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel düzeyde bir kripto düzenlemesi çağrısında bulunurken kripto paraların bazı ülkeler için finansal risk oluşturduğunu belirtti. Detaylar haberimizde.

IMF’den çok öneli kripto para çağrısı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünya genelinde kapsamlı ve senkronize bir kripto para düzenlemesi çağrısında bulundu. IMF Para ve Sermaye Piyasaları Dairesi Başkanı Tobias Adrian ile Para ve Sermaye Piyasaları Dairesi Başkan Yardımcıları Dong He ve Aditya Narain’in imzansını taşıyan yazıda kripto paralara ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Blog yazısında kripto para piyasasının artan hacmine dikkat çekildi. Son piyasa düzeltmesinden önce 3 trilyon dolarlık devasa hacim seviyesine ulaşan piyasa an itibari ile 2,255 trilyon dolar seviyesinde.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto piyasasının artık geleneksel sistemle daha iç içe olduğunu ve artan bu bağlantının bazı ülkelerde sistemik finansal istikrar riskleri oluşturabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

“Bazı yükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomiler, kriptolaştırma adı verilen kripto varlıkları aracılığıyla daha acil ve akut para ikamesi riskleriyle karşı karşıya. Sermaye akışı yönetimi önlemlerinin kriptolaştırma karşısında ayarlanması gerekecek.”

IMF yetkilileri ayrıca kripto piyasasının sınır ötesi doğasının düzenlemelerin koordineli yapılmasını zorlaştırdığını ifade etti. Bu koordineli olmayan düzenleme çabalarının finansal istikrarsızlığa yol açabileceği uyarıları yapıldı.

“Koordineli olmayan düzenleyici önlemler, potansiyel olarak istikrarsızlaştırıcı sermaye akışlarını kolaylaştırabilir” 

Yetkililer, kripto varlık hizmet sağlayıcılarının lisanslanması gerektiğini ve düzenleyici gereksinimlerin kripto projelerinin farklı kullanım durumlarına göre uyarlanması gerektiğini savunuyor. Yatırımlara yönelik olan hizmet ve ürünlerin menkul kıymetler gibi düzenlenmesi gerektiğini savunan IMF yetkilileri, Ödemeye yönelik olan hizmet ve ürünlerin merkez bankası veya ödeme gözetim otoritesi tarafından denetlenen banka mevduatlarına benzer şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Uluslararası Para Fonu daha önce de kripto paranın büyüyen benimsenmesi karşısında tüketicilerin korunması gerektiğini savunmuş ve kripto paraların bankacılık sektörü üçün bir risk oluşturduğunu açıklamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.