İki devden Bitcoin’e yatırım

Kurumsal Bitcoin yatırımcısı kaçıyor! Rekor fon çıkışına en büyük destek 'O' ülkeden!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e kurumsal yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Son olarak biri Çin biri de ABD’den iki büyük ölçekli firma Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Meitu ve Caruso Bitcoin’e yatırım yaptı

Çin’in önde gelen uygulama geliştiricisi Meitu, bugün yaklaşık 175 Bitcoin ilavesiyle şirketin kripto para birimi portföyünü genişlettiğini duyurdu. Son işlemin toplam değeri yaklaşık 10 milyon dolar.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Meitu şu anda değeri 100 milyon dolar fazla olan Bitcoin ve Ethereum’a sahip. Mart ayının başında Meitu, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını açıklamıştı. Toplam 40 milyon dolar karşılığında 379 Bitcoin ve 15.000 Ethereum’u portföyüne dahil etmişti. Mart aynın üçüncü haftasında Kripto para yatrımı hızlandıran dev teknoloji firması 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum daha aldı. Şirketin elinde şu an da 30.000’den fazla Ethereum bulunuyor.

Meitu yönetim kurulu, 8 Nisan 2021’de, yaptığı açıklamada Şirketin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan Meitu HK’nin, kripto para yatırım planı uyarınca, toplamda 175.6 birimlik ek Bitcoin daha aldığını açıkladı. Bu yaklaşık 10 milyon dolar değerinde bir kripto para yatırımını içeriyor. Böylelikle şirketin kripto para yatırımı 100 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin ve diğer kripto paralara kurumsal yatırımlar devam ediyor. Önceki gün de Amerikalı ünlü gayrimenkul şirketi Caruso gayrimenkullerinin kira ödemelerinde müşterilerinden Bitcoin kabul edeceğini açıklamıştı. Caruso’nun müşterileri arasında Tesla’da bulunuyor ve karar bu yönüyle de ses getirmişti.

Caruso, kira anlaşmasının yanı sıra portföyüne Bitcoin eklediğini de açıkladı. Bitcoin alımının, en az on yıl sürebilecek uzun vadeli bir yatırım stratejisi olarak tasarlandığını da sözlerine ekledi. Firma normalde sermaye piyasalarına gidecek olan payın %1’ini Bitcoin’e tahsis ettiğini belirtti.

Firma, satın alma işlemini gerçekleştirmek ve yatırımın velayetini sağlamak için ABD merkezli bir Bitcoin borsası olan Gemini ile ortaklık kurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İki devden Bitcoin’e yatırım
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.