Bitcoin’le “kimyasal silah” alan adam 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

bitcoin hapis
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de kendisinden ayrılan sevgilisini öldürmek için kimyasal silah olarak değerlendirilen bir maddeyi Bitcoin ile alan kişi 12 yıl hapis cezası aldı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’le “kimyasal silah” alan adam 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kişi 300 kişiyi öldürmeye yetecek miktarda “kimyasal silah” sayılan maddeyi Bitcoin ile satın aldı.

46 yaşındaki Jason William Siesser kimyasal silah olarak kabul edilen bir maddeyi almaktan ve bunu yaparken kimliğini gizlemekten dolayı yargılandı. Siesser, suçunu kabul etti ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kendisini terk eden sevgilisini öldürmek için kimyasal silah olarak kabul edilen satışı ve yayımı yasak olan dimetil civayı başkasının adına almaya çalışan Siesser, ödemeyi 150 dolar karşılığında Bitcoin ile yaptı. Dark web’de dimetil civayı alırken “onu yakında kullanmayı planlıyorum” notunu düştü.

2018 yılında özel bir tarayıcı ile bağlanılabilen bir sistemden ve ödemeyi de Bitcoinle yaparak sipariş verdi. Daha önceki birkaç denemesi başarısız olan Siesser üçüncü denemesinde suçüstü yakalandı. Çıkarıldığı mahkemede adını kullandığı kişilerin de göz altına alınmasından sonra suçunu itiraf etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

 

Siesser’in avukatı Christopher Slusher çarşamba günkü bir röportajda müvekkilinin eylemlerinden ötürü büyük bir pişmanlık duyduğunu söyledi

Kripto paraların devletler tarafından kontrol altına alınmak ve yasalarla kripto varlık kullanımına düzenleme getirilmek istenmesinin en önemli nedenlerinden bir anonim olması ve bu paralar ile yapılan ödemelerin kontrol edilememesi. Kripto paralar hayatın birçok alanında büyük kolaylıklar sağlasa da devletler güvenlik gerekçeleri ile alması gereken önlemlerin önünde büyük bir engel olarak durduğunu değerlendiriyor.

Terörizmin finansmanı, mali suçlar, kara para aklama veya ticareti yapılması yasak olan şeylerin güvenlik sitemine yakalanmadan elde edilmesini kolaylaştırdığı ifade ediliyor. Güney Kore işte tam da bu nedenlerle anonim kripto paraları yasakladı. Birçok devlet bu konular üzerine çalışmalar yapıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’le “kimyasal silah” alan adam 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.