Dev banka HSBC’nin, metaverse coin tercihi

Metaverse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen bankalarından HSBC, lider metaverse kripto projesi ile ortaklık yaptığını duyurdu. Dev banka, metaverse coin tercihini yaptı. En önemlisi global finansal kuruluşların da benzer adım atma ihtimalinin yüksek olması.


HSBC, bu coin ile metaverse dünysına adımını atıyor

İngiliz bankası HSBC, lider metaverse kripto para projesi The Sandbox ile ortaklık yaptığını duyurdu. Banka, Sandbox metaverse dünyasında arsa satın alacak. Bu metaverse dünyası üzerinden ise spor, e-spor ve oyun dünyası meraklıları ile etkileşimde bulunacak.

HSBC, dünyanın en büyük uluslararası bankası ve finansal hizmet sağlayıcısı. The Sandbox ile yaptığı iş birliği, dünyanın dört bir yanından spor topluluklarının ilgisini çekmenin yanı sıra küresel finansal hizmetlerini sunması için de fırsatlar oluşturacak.

İlgili – Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Sandbox’ın Medium blogu üzerinden yapılan duyuruya göre ise bu gelişmeden sonra muhtemelen diğer global finansal kuruluşlar da benzer atımlar atabilir. Çünkü 2030 yılına kadar global metaverse piyasasının 1.5 trilyon dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Metaverse çılgınlığı durdurulamıyor! Dünya devleri neden oyuna dahil oluyor?

HSBC Asya Pasifik bölgesi pazarlama müdürü Suresh Balaji, bu ortaklık ile ilgili şöyle konuştu:

“İnsanlar, İnternet’in yeni nesli olan Web3’ü metaverse üzerinden tanıyor ve deniyor. Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik gibi sürükleyici teknolojiler böyle kullanılıyor. Biz de HSBC olarak, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz.”


İlgili – The Sandbox (SAND) nedir, geleceği nasıl? Güncel SAND haber ve gelişmeler

Sandbox zaten yaptığı ortaklıkları her geçen gün artırıyor. Bir de HSBC ile ortaklık yaparak bu alanda bir adım daha öne çıktı. Özellikle de HSBC’nin Decentraland’ı değil de Sandbox’ı seçmesi proje için büyük bir gelişme. Çünkü Decentraland de alanın önemli projesi ve Sandbox’ın rakibi.

Şu an Sandbox’ın metaverse dünyasında bulunan ve burada faaliyet gösteren ünlü markaları şöyle sıralayabiliriz: : Gucci, Warner Music Group, Ubisoft, The Walking Dead, Snoop Dogg, Adidas, Deadmau5, Steve Aoki, Richie Hawtin, The Smurfs, Care Bears, Atari, ZEPETO ve CryptoKitties.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev banka HSBC’nin, metaverse coin tercihi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.