1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel High Performance Blockchain (HPB Token) rehberi: HPB token nedir? Temel analiz

Güncel High Performance Blockchain (HPB Token) rehberi: HPB token nedir? Temel analiz

Güncel High Performance Blockchain (HPB Token) rehberi: HPB token nedir? Temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

High Performance Blockchain yani HPB token nedir? Daha hızlı ve daha iyi blockchain çözümleri için artan bir ihtiyaç var. Önceden kripto para birimleri ile geçmişte gördüğümüz gibi, blok zincir ölçeklenebilirliğinin çok problemli olduğu anlaşılmıştır. Yüksek Performanslı Blockchain ( HPB ) bu endişelerin çoğunu önümüzdeki aylarda hafifleteceğini iddia ediyor. Yeni bir donanım ve yazılım mimarisi ile proje kesinlikle farklı bir yaklaşımı benimsiyor. Şimdi bu projenin uzun vadeli bir potansiyele sahip olup olmadığını görmek için iyi bir zaman.


 

High Performance Blockchain HPB token nedir?

hpb-token-nedir-koinmedya

High Performance Blockchain, başından itibaren, ölçeklenebilirlik kavramını tamamen farklı bir açıyla ele alıyor. Proje sadece yazılımın yan taraflarına bakmak yerine, donanım yönünü de ele alıyor. Blok zincir uygulamalarının optimum performansını gerçekleştirmek için, yakın gelecekte bazı seylerin değişmesi gerekecek. Bu ekip, daha kullanışlı ve ölçeklenebilir bir ekosistem oluşturmak için binlerce CPU ve FPGA kaynak kullanan bir mimari oluşturuyor.

HPB token nasıl çalışıyor?

High Performance Blockchain projesinin dikkate alınması gereken birkaç yönü vardır. Her şeyden önce, bu tüm ekosistemi güçlendirmek için hızlandırılmış donanım çipleri sağlayan çip seviyesinde hızlanma motoru var. İkincisi, Yüksek Performanslı Blockchain’in yazılım tarafı yeni özel donanım hızlandırmalı motor ile entegredir.Bu motor derinlik ve ölçeklendirme özelleştirmesine odaklanır. Üçüncüsü, proje milyonlarca işlemde önemli bir sorun olmaksızın bir üretim gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Bunların hepsi hayret verici görünse de, Yüksek Performanslı Blockchain’in donanım veya yazılım tarafının teknik yönleriyle ilgili herhangi bir gerçek bilgiye rastlamak zordur. Ekip esas olarak gerçek iş vakaları için blok zincir entegrasyonuna odaklanırken, çiplerinin nasıl çalışacağı ve bunların algoritmalarının nasıl oluşturulduğu görülecektir. Yüksek Performanslı Blockchain Projesi, NEO altyapısına yakından bağlı ve bu da bazı ilginç gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

ilginizi çekebilir: Güncel NEO coin rehberi: NEO coin nedir, NEO yatırımı nasıl yapılır, uzmanların NEO coin fiyat tahmini ve yorumları

Ayrıca, High Performance Blockchain projesinin HPB olarak bilinen kendi para birimine sahiptir. Şu an itibariyle toplam 100 milyon Coin ve bunun 22.216 milyon coin’i dolaşımdadır.Şimdiye kadar, bu token için net bir kullanım durumu yok. Bir-iki küçük borsada işlem görüyor ancak spekülasyona dayanan ticaret dışında, HPB  şu an hiçbir amaca hizmet etmiyor.

High Performance Blockchain (HPB  token)’nin Yol Haritası

hpb-token-nedir

HPB token altyapısının kurulması çok zaman ve para gerektirir. Bu nedenle, yol haritası, ekibin önümüzdeki yıllarda başarmak istediği aşamalarla doludur. Bu projenin bir testnet sürümü, 2018 yılının ortasında başlatılmıştı. Birkaç ay boyunca daha da iyileştirmeler yapılacaktır. İşler plana uygun olarak gitti ve Mainnete 28 Ağustos 2018 de geçildi.. 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.