Herkes gidiyor Mersin’e Çin gidiyor tersine! Bir yasak daha

Çİn
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemlerde kripto yasakları ile gündemde olan Çin’de kriptoya bir yasak daha geldi. Detaylar haberimizde.

Herkes gidiyor Mersin’e Çin gidiyor tersine! Bir yasak daha

Çin’de son günlerde ardı ardına kriptolara yasaklar ve engellemeler geliyor. Şimdiki engelleme ise sosyal medyada.

Aylık 445 milyon kullanıcısıyla Çin’in en büyük mikroblog sitesi olan Sina Weibo birçok kripto hesabını yasakladı. Çin’de kripto para sektörü hakkında haber ve analizler sunan Wu Blockchain, Weibo tarafından yasaklandığını açıkladı. Firma, bunun tarihteki en sert kripto hesaplarının askıya alınması olayı olduğunu belirtti.

Wu Blockchain, kararı Twitter hesabından yaptığı açıklama ile okuyucularına duyurdu. Weibo Çin’in Twitter’ı olarak biliniyor. Aylık 445 milyon aktif kullanıcısı ile çok etkili bir platform.

Çin geçtiğimiz ay başlayan kripto engellemelerine kripto hesaplarıyla devam ediyor. Çin’de geçtiğimiz ay kripto para madenciliği ile ilgili yasalar getirilmişti. Aynı zamanda finans kuruluşlarının kripto işlemleri ile ilgili hizmet sunması da engellenmişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Çin’de bankalar ve çevrimiçi ödeme kanalları gibi bazı şirketler, müşterilere kripto içeren herhangi bir hizmet sunamıyor. Buna kayıt, ticaret, takas ve ödeme dahil.

Çin’deki sosyal medya engellemesinin aksine geçtiğimiz günlerde Google kripto paralar ile ilgili reklam alçağını açıklamıştı. 2018’de yasakladığı kripto para reklamlarına 3 Ağustos itibari ile izin vereceğini açıklayan Google ABD’deki kullanıcıların reklamları görmesine izin verecek.

Dünyada birçok ülke kripto paraların spekülatif yapısından endişe duyduğunu belirtse de Çin gibi keskin yasaklara gitmiyor. Çin’in yasakçı tavrı Çin’deki kripto yatırımcılarını ve kripto borsalarını farklı arayışlara itiyor. Bazı kripto borsaları farklı ülkelere merkezler açarak faaliyetlerini orada sürdürme kararı alıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Herkes gidiyor Mersin’e Çin gidiyor tersine! Bir yasak daha
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.