Loading...
btc
BTC
0.17%
Bitcoin
67.426,78 USDT
eth
ETH
0.11%
Ethereum
3.501,28 USDT
bch
BCH
-0.13%
Bitcoin Cash
445,53 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.06%
Litecoin
77,27 USDT
bnb
BNB
-0.15%
Binance Coin
601,55 USDT
sol
SOL
-0.23%
Solana
148,96 USDT
avax
AVAX
-0.48%
Avalanche
31,40 USDT
ada
ADA
-0.19%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.21%
Poladot
6,39 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
0.09%
Shiba Inu
0,00 USDT

Herkes Bitcoin’i konuşuyor ama gerçekten BTC alıyor mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında canlılık devam ediyor. Toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aşarken Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 1.13 trilyon civarında seyrediyor.


İnsanlar gerçekten Bitcoin satın alıyor mu?

Bitcoin blockchain teknolojisi sayesinde hızlı biçimde el değiştirebiliyor. Zaten blockchain’in finansal sisteme getirdiği en önemli yenilik; hızlı ve ucuz fon transferi gerçekleştirmek. Milyarlarca dolar değerinde Bitcoin sadece bir tıkla hızlı biçimde transfer edilebiliyor.

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki işlem hacmi piyasadaki azınlık bir grup arasında yapılan yüklü miktardaki kripto para transferinden mi gerçekleşiyor. Yoksa gerçekten insanlar Bitcoin satın alıyor mu?

Wash Trading (kirli ticaret) adı verilen bir yöntem sayesinde kripto para piyasalarında sahte ve manipülasyona yönelik işlem hacimleri oluşturulabiliyor. Robotik yazılımlar sayesinde sahte hesaplar arasında milyarlarca dolar değerinde sahte işlem hacmi yaratılabiliyor. Ancak piyasada gerçekleşen işlem hacminin sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamanın bir yolu var. Bitcoin ve ilgili kripto paraları kullanan aktif hesap sayısındaki değişim ve borsalardaki kullanıcı sayısına bakarak genel eğilim hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

California merkezli kripto para platformu Robinhood, kullanıcı sayısının 9.5 milyona ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdığını açıkladı. Bir önceki çeyrek dönemde Robinhood kullanıcı sayısı sadece 1.7 milyon civarındaydı. Benzer şekilde Coinbase ve Binance gibi borsaların aktif kullanıcı sayısında da ciddi artışlar gözleniyor.

Bitcoin sahibi toplam kişi sayısı ne kadar?

Yaklaşık 100 milyon

Toplam Bitcoin cüzdanı sayısı ne kadar?

200 milyonun üzerinde

Günlük aktif Bitcoin kullanıcısı sayısı ne kadar?

400 binin üzerinde

Bitcoin tacirlerinin sayısı ne kadar?

53 milyonun üzerinde

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.