1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin 70 bin doları görür mü?

Bitcoin 70 bin doları görür mü?

Bitcoin 70 bin doları görür mü?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

13 Mart 2021’de, yani yaklaşık 1 ay önce, Bitcoin 61,683 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Rekorun ardından Bitcoin birkaç kez 60 bin dolarlık direnci kırmaya çalıştı. Ancak fiyat şu ana kadar $60K’nın üstünde tutunamadı.


Bitcoin 70 bin doları görür mü?

Bitcoin 13 Mart’taki rekorunun ardından ciddi bir satış baskısı ile karşılaştı ve 25 Mart’ta 50 bin dolara kadar geriledi. Bazı analistler 2017-2018 döneminde olduğu gibi boğa sezonunun bitmiş olabileceğini düşündü ama Bitcoin ısrarla 55 bin doların üstünde tutunuyor. Ancak 60 bin dolarlık direnç hattını kıramıyor.

Aşağıdaki grafikte son dönemde Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

bitcoin 70 bin dolar Bitcoin 70 bin doları görür mü?

Bitcoin 70 bin doları görür mü sorusunun cevabı bireysellerden ziyade kurumsal çevrede aranmalı. Bitcoin eğer 70 bin doları görecekse bunun baş aktörü kurumsallar olacaktır.

Son dönemde kurumsal firmaların üstü üste 58 bin dolar ve üstü fiyatlardan Bitcoin aldıklarına şahit oluyoruz.

Meitu teknoloji şirketi 175 adet ve MicroStrategy ise 253 adet Bitcoin’e 59 bin dolar bandında fiyat ödeyerek sahip oldu. Yine Grayscale yatırım şirketinin de $58K-$59K bandında 1 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı haberi gündeme düştü.

Grayscale’in 9 Nisan tarihinde resmi twitter adresi üzerinde yapmış olduğu paylaşımda Grayscale’in yeni Bitcoin alımı yaptığını öğrenmiş olduk. Aşağıda Grayscale’in paylaşımını görüyoruz.

Kurumsa firmalardan Bitcoin’e yönelik ciddi bir ilgi yarışı yaşanıyor. Bu yarışın aksine davranan tek kurumsal firmanın ise HSBC olduğunu görüyoruz. HSBC’nin diğer kurumsal firmaların aksine Bitcoin ve kripto paralara piyasalarından uzak durma kararı aldığı gözleniyor.

Aşağıdaki haber linkinden HSBC’nin aldığı kararın ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Herkes gider Mersin’e HSBC gider tersine

Sonuç olarak Bitcoin’e yönelik kurumsal talebinde devam etmesi BTC/USD kurunun 70 bin doları görmesine neden olabilir! Yani Bitcoin 70 bin doları görecekse bunu kurumsal yatırımcılar başaracaktır.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.