1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Her ADA yatırımcısı bakmalı: Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı!

Her ADA yatırımcısı bakmalı: Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı!

Her ADA yatırımcısı bakmalı: Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerin gözde kripto parası ve ilk 3’ün güçlü adaylarından Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı. 2026 yılında Cardano’yu neler bekliyor?


Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı!

Cardano yazının kaleme alındığı saatte 1.45 dolardan işlem görüyor. Cardano, 46.2 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 5’inci sırada yer alıyor. Cardano 4 ve 3’üncü sıralarda listelen Binance Coin ve Tether’i kolayca sırasından edecek potansiyele sahip.

cardano 5 yıllık planlar Her ADA yatırımcısı bakmalı: Cardano 5 yıllık planlarını paylaştı!

Cardano Kuruluşu, Cardano’nun 5 yıllık planlarını duyurdu. Planlar yatırımcılar arasında oldukça heyecan uyandırdı. 5 yıllık planlarda 2026’ya kadar Fortune 500 işletmelerinden en az 10’unun portföyünde Cardano (ADA) tutacağı belirtiliyor. Planda spekülasyonlara yer vermemek için 10 şirketin adından bahsedilmedi. Ancak hatırlanacağı üzere Tesla, milyar doların üzerinde Bitcoin satın alarak portföyünü çeşitlendirmişti. Tesla’nın Bitcoin hamlesinin ardından Bitcoin fiyatlarında tüm zamanların rekoru kırıldı. Cardano alacak 10 şirket arasında Tesla var mı şimdilik bilinmiyor.

Geçtiğimiz aylarda Tesla, Bitcoin üzerinden de ödeme kabul ettikleri açıkladı. Ancak çevreci tepkilerden dolayı Tesla bu politikasından vaz geçtiğini duyurdu. Bu süreçte Cardano Kuruluşu, ADA’nın tam da Tesla’ya uygun ve çevreci bir ödeme aracı olduğuna dair açıklamada bulundu.

Cardano’nun 5 yıllık planları Cardano Kuruluşu CEO’su Frederik Gregaard tarafından paylaşıldı. Gregaard, 2024’e kadar 3 Fortune 500 şirketi, 2026’ya kadar da 10 Fortune 500 şirketinin ADA’yı portföylerinde tutacağını söyledi.

Lütfen Bkz: Japonya dijital yen için tarih verdi!

2026’ya kadar blockchain sisteminde Voltaire Çağı başlamış olacak: Cardano, tamamen kullanıcıları tarafından yönetilecek, kendi kendini idame ettiren bir sisteme dönüşecek.

Proof of stake sisteminin 2026’nın sonuna kadar 1 milyar kullanıcı tarafından kullanılacağı tahmin ediliyor. 2022’nin sonuna kadar 50 banka ile karşılıklı anlaşmaların sağlanması hedefleniyor.

Kaynak