1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. JPMorgan’ın Bitcoin tahminine analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?

JPMorgan’ın Bitcoin tahminine analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?

JPMorgan’ın Bitcoin tahminine analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans devi JPMorgan geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yeni bir düşüş yaşayabileceğini belirtmişti. Analistler finans devinin tahmini için ne söylüyor? Bitcoin düşecek mi? Detaylar haberimizde.

JPMorgan’ın Bitcoin tahmini ne analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?

Finans devi JPMorgan geçtiğimiz hafta Bitcoin’in yeni bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini belirtmişti. JPMorgan bu tahminiBitcoin fiyatı üzerinde değişken bir etkiye sahip olduğuna inanılan 6 aylı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) kilidinin açılacak olmasına dayandırıyor.

Grayscale Bitcoin Trust, akredite yatırımcıların Trust varlıklarına BTC eklemesine izin veriyor ve buna karşı pay sunuyor. Kârlı bir yatırım aracı olan bu hisseler, genellikle sahiplerine büyük kârlılık sunan yüksek bir fiyatla işlem görüyor. Hissedarlar varlıklarını ancak 6 ay sonra nakit olarak satabiliyorlar. Bu 6 aylık süre 18 Temmuz’da dolacak. 18 Temmuz’da yapılacak olan kilit açma, 41852.26 BTC değerinde GBTC hisselerinin satıldığını görecek. Bu, tarihte şimdiye kadar GBTC hisselerinin en büyük tek günlük kilidinin açılması olacak.

Jpmorgan JPMorgan’ın Bitcoin tahminine analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ancak popüler bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, kilit açma aşamasındaki düşüşün kısa vdeli bir etkisi olacağını uzun vadede bir karşılığı bulunmadığını belirtti.

Woo, üccarların spot fiyattan bitcoin satın alıp Grayscale tröstüne koyabileceğini, buna karşı GBTC hisseleri alabileceğini ve daha sonra Bitcoin vadeli işlem piyasasını riskten korunmak için kısa devre yapabileceğini açıkladı.

Yatırımcılar, kilit açma aşamasına kadar olan kısa pozisyonlarından getiri elde edebilir ve kilit açma sırasında GBTC paylarını satabilirler.

Burada belirtilmesi gereken bir diğer önemli faktör de GBTC priminin şu anda negatif olması ve analistlerin hissedarların hisselerini indirimli oranda satmayacaklarını tahmin etmesidir. Bu da GBTC düşüşünü daraltmaya yardımcı olabilir.

Jpmorgan JPMorgan’ın Bitcoin tahminine analistler ne diyor? Bitcoin düşecek mi?

Kaynak