okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.172,62 USDT
eth
ETH
0.82%
Ethereum
3.758,57 USDT
bch
BCH
-0.25%
Bitcoin Cash
493,63 USDT
xrp
XRP
0.72%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.04%
Litecoin
84,96 USDT
bnb
BNB
0.33%
Binance Coin
602,26 USDT
sol
SOL
-0.24%
Solana
167,29 USDT
avax
AVAX
0.12%
Avalanche
38,06 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.76%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
4.06%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk neden Warren Buffett tweet’i attı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teslanın CEO’u Elon Musk bu sefer alışılmışın dışına çıkarak Warren Buffett temalı bir tweet attı. Bu tweet ile Musk neyi hedeflemiş olmalı?


Elon Musk neden Warren Buffett tweet’i attı?

S&P500 endeksi bize dünya ekonomisine yön veren 500 büyük şirketin listesini ve hisse senedi ortalama fiyatlarını vermektedir. Doğal olarak bu endeksteki değişim küresel ekonomi hakkında önemli fikirler vermektedir. Küresel ekonominin motoru olan bu 500 işletmenin hisse senedi endeks fiyatlarındaki artışlar, küresel ekonominin büyüdüğüne işaret ediyor.

S&P500 listesinde ilk sırada Apple Inc. yer alıyor. Sırasıyla şu şirketler Apple’ı takip ediyor; Microsoft, Amazon, Facebook, Alphabet Inc Class A (Google), Alphabet Inc. Class C (Google), Berkshire Hathaway, JP Morgan, Tesla ve Johnson & Johnson.

Bilişim ve teknoloji çağında ilk 10’da teknoloji ve bilişim şirketlerinin olması pek de şaşırtıcı değil.

Gelelim Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın Berkshire Hathaway’ın CEO’su Warren Buffett hakkındaki tweet’ine. Musk internette bulduğu aşağıdaki resmi yaklaşık 58 milyon takipçisi ile paylaştı. Resminde görüldüğü üzere Warren Buffett’a atfedilen parodi bir ifade var.

elon musk warren buffett Elon Musk neden Warren Buffett tweet’i attı?

“Bulabildiğiniz kadar coin bulun! Ve çabuk olun!”

Yukarıdaki ifade yatırım ve finans gurusu Warren Buffett’e tabi ki ait değil. Sadece parodi bir çalışma.

Buffett, yukarıdaki ifadelerin aksine Bitcoin ve kripto paralara yönelik oldukça mesafeli yaklaşıyor. Buffett, Bitcoin’i “zehirli fare kapanına” benzetiyor. Bitcoin’in özündeki değiri sıfır olarak görüyor. Microsoft’un CEO’su Bill Gates ise “Elon Musk kadar paranız yoksa Bitcoin’e yatırım yapmayın” açıklamaları ile akıllara kazındı. Kısaca S&P500’un liderleri arasında Bitcoin ve kripto paralar konusunda “gelenekselci-yenilikçi” ayrımı bulunuyor.

Lütfen Bkz: Gözde DeFi kurumu Aave’den müthiş kurumsal hamle!

Elon Musk yenilikçi tarafı temsilen Bitcoin ve kripto paralara yönelik oldukça pozitif tutuma sahip. Maddi ve manevi kripto para piyasalarını destekliyor. Buffett ve Gates ikilisi gelenekselci tarafta bulunuyor. Bitcoin ve kripto para konusuna her zaman mesafeli yaklaşıyor. JP Morgan CEO’su ise Bitcoin hakkındaki olumsuz açıklamarına rağmen bu piyasalarda aktif biçimde yatırım yapıyor. Yani eylemleri ve sözleri birbirini tutmuyor.

Apple, Google ve Facebook ise şirket olarak Bitcoin ve kripto parala konusunda polemiklere girmiyor. Ancak bu piyasalara yönelik doğrudan ve dolaylı yatırım yapıyor.

Elon Musk, tweet’i ile kurt yatırımcı Buffett’i ringe çekerek bir polemik başlatmaya çalışıyor. Muhtemelen gün içerisinde Warren Buffett, Musk’a cevap verecektir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.