1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?

Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?

Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano ağının geçtiğimiz yıl koyduğu hedefleri gerçekleştiremediği eleştirilerine cevap verdi. Detaylar haberimizde.

Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, 2020 yılının temmuz ayında önümüzdeki bir yılı içerisinde Cardano ağında yüzlerce varlık ve DApp içeren bir dizi yenilikler yapılacağını belirtmiş ve bir ön görüde bulunmuştu.

Cardano boğaları bu beklenti ile ellerini ovuşturdu. Bazı kullanıcılar bu konuda hayal kırıklığına uğradıklarını ve bu yeniliklerin hiçbirinin yapılmadığını iddia eden tweetler attı.

Cardano, mayıs ayında piyasaya sürülen Alonzo hard fork’u ile ağ evriminde oyunun kurallarını değiştiren bir geçiş aşamasında. Bu hard fork ile ağ, daha geniş ağın benimsenmesi ve Cardano blok zincirinin kendi kripto para birimi olan ADA için önemli bir fiyat takdiri için zemin oluşturabilecek akıllı sözleşmeler uygulayabilecek.

İlgili: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bzı kullanıcılar Cardano’nun bu vaatleri yerine getirmediğine inanıyor. Bir Twitter kullanıcısı, bir yıl önce Hoskinson’ın tweetine dikkat çekerek Cardano’da varlık bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Cardano CEO’su bu eleştirilere katılmadığını belirtti ve Cardano ağında çalışan binlerce varlık olduğunu söyledi. Eleştiri getiren kullanıcıya “Cardano’da binlerce varlık var. Sanırım dikkat etmemişsin” dedi.

Hoskinson haklı mı?

Cardano CEO’su ağda binlerce varlık bulunduğunu söylerken herhangi bir yanıltma da bulunmuyor. Kendisini 3. Nesil kripto pra birimi olarak ifade eden Cardano ağında 6,800’in üzerinde varlık bulunuyor. Ancak burada asıl soru şu ki, bu varlıkların kaç tanesi aktif olarak kabul edilebilir? 

Bu durumda henüz hedefler gerçekleştirilememiş olabilir. Çünkü ağda işlem gören bu 6,800 varlıktan sadece iki tanesi aylık en az 10,000 işlem gerçekleştirebiliyor. Cardano ağı Ethereum’a rakip olmak istiyor.

Yaklaşık 44 milyar dolarlık piyasa değeri ile Cardano, dünyanın en değerli merkezi olmayan ağlarından biri.  Proof-of-stake (PoS) ağı, DApp’ler oluşturmak için temel bir gereklilik olan ağustos sonuna kadar akıllı sözleşme işlevselliğini tamamen benimseyecek.

Cardano yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 1,40 dolardan işlem görüyor. Birçok kripto para biriminde dalgalanmalar devam ederken Cardano yatay bir seyir izliyor.

Kaynak