Loading...
btc
BTC
-1.14%
Bitcoin
62.704,05 USDT
eth
ETH
-1.34%
Ethereum
3.060,38 USDT
bch
BCH
-5.62%
Bitcoin Cash
479,72 USDT
xrp
XRP
-1.11%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.96%
Litecoin
78,84 USDT
bnb
BNB
-3.19%
Binance Coin
535,09 USDT
sol
SOL
-4.39%
Solana
132,44 USDT
avax
AVAX
-3.21%
Avalanche
34,03 USDT
ada
ADA
-2.51%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.67%
Poladot
6,60 USDT
doge
DOGE
-4.96%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?

Cardano CEO'su
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano ağının geçtiğimiz yıl koyduğu hedefleri gerçekleştiremediği eleştirilerine cevap verdi. Detaylar haberimizde.

Cardano CEO’su eleştirilere cevap verdi! Haklı mı?

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, 2020 yılının temmuz ayında önümüzdeki bir yılı içerisinde Cardano ağında yüzlerce varlık ve DApp içeren bir dizi yenilikler yapılacağını belirtmiş ve bir ön görüde bulunmuştu.

Cardano boğaları bu beklenti ile ellerini ovuşturdu. Bazı kullanıcılar bu konuda hayal kırıklığına uğradıklarını ve bu yeniliklerin hiçbirinin yapılmadığını iddia eden tweetler attı.

Cardano, mayıs ayında piyasaya sürülen Alonzo hard fork’u ile ağ evriminde oyunun kurallarını değiştiren bir geçiş aşamasında. Bu hard fork ile ağ, daha geniş ağın benimsenmesi ve Cardano blok zincirinin kendi kripto para birimi olan ADA için önemli bir fiyat takdiri için zemin oluşturabilecek akıllı sözleşmeler uygulayabilecek.

İlgili: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bzı kullanıcılar Cardano’nun bu vaatleri yerine getirmediğine inanıyor. Bir Twitter kullanıcısı, bir yıl önce Hoskinson’ın tweetine dikkat çekerek Cardano’da varlık bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Cardano CEO’su bu eleştirilere katılmadığını belirtti ve Cardano ağında çalışan binlerce varlık olduğunu söyledi. Eleştiri getiren kullanıcıya “Cardano’da binlerce varlık var. Sanırım dikkat etmemişsin” dedi.

Hoskinson haklı mı?

Cardano CEO’su ağda binlerce varlık bulunduğunu söylerken herhangi bir yanıltma da bulunmuyor. Kendisini 3. Nesil kripto pra birimi olarak ifade eden Cardano ağında 6,800’in üzerinde varlık bulunuyor. Ancak burada asıl soru şu ki, bu varlıkların kaç tanesi aktif olarak kabul edilebilir? 

Bu durumda henüz hedefler gerçekleştirilememiş olabilir. Çünkü ağda işlem gören bu 6,800 varlıktan sadece iki tanesi aylık en az 10,000 işlem gerçekleştirebiliyor. Cardano ağı Ethereum’a rakip olmak istiyor.

Yaklaşık 44 milyar dolarlık piyasa değeri ile Cardano, dünyanın en değerli merkezi olmayan ağlarından biri.  Proof-of-stake (PoS) ağı, DApp’ler oluşturmak için temel bir gereklilik olan ağustos sonuna kadar akıllı sözleşme işlevselliğini tamamen benimseyecek.

Cardano yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 1,40 dolardan işlem görüyor. Birçok kripto para biriminde dalgalanmalar devam ederken Cardano yatay bir seyir izliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.