1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. HBAR Teknik Analizi:
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

HBAR Teknik Analizi:

HBAR Teknik Analizi:
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın sahibi Emaar Group Hedera Hashdraph (HBAR) üzerinde tokenizasyon planlıyor. Burj Khalifa HBAR ile tokenize edilebilir mi?


Burj Khalifa HBAR ile tokenize edilebilir mi?

Tokenizasyon sayesinde reel varlıkların değeri üzerinden çıkarılabilecek finansal varlıklar dijitalleştiriliyor. Bu konuda özellikle Ethereum ağı birçok tokenizasyon çalışmasına ev sahipliği yapıyor.

İsviçre ve Avrupa’dan birçok emlak şirketi, emlake dayalı varlıkları tokenize ederek satışa çıkarıyor. Bu konuda ciddi satışlar da gerçekleşiyor. Normal şartlar altında önemli bir emlak projesine ortak olmak için ve yatırım yapmak için milyonlarca dolar değerinde fona sahip olmak gerekiyor. Neyse ki tokenizasyon ile küçük tasarruflara sahip olan yatırımcılar da emlake dayalı fonlara yatırımda bulunabiliyor.

Tokenizasyon örneğinin adresi bu sefere Körfez. Dubai’nin güçlü inşaat firması Emaar Group ayrıca dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın da sahibi. Emaar Group, Hedera Hashdraph (HBAR) üzerinde tokenizasyon planlıyor. İsviçre merkezli kripto para projesi HBAR, Birleşik Arap Emirlikleri’nde milyarlarca dolar değerindeki emlakı tokenize edebilir.

Emaar Group’un blockchain ilgisi yeni değil. Geçtiğimiz yıl EMR platformu üzerinden bir ödül paylaşım sitesi kurulmuştu. Bu platformun dağıttığı kripto ödüller, Dubai’de birçok hotel ve turistik bölgede hizmet tüketiminde kullanıldı.

Liquefy isimli Hong Kong merkezli bir emlak şirketi de Dubai’de bazı varlıkları tokenize edeceği belirtiliyor. Dubai’nin gözde merkezleriden Dubai Mayfair Otel’in tokenize hedefinde olduğu belirtiliyor.

Hedera Hashdraph (HBAR) CoinMarketCap sıralamasında 45’inci sıradan işlem görüyor. 190 milyon dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip olan HBAR, 3.99 cent’ten işlem görüyor. HBAR, 17 Eylül 2019’da 41 cent’e çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 18 Haziran 2020’de 5 cent’i test eden HBAR fiyatları, 4 cent civarında konsolide oluyor. Aşağıdaki grafikte HBAR’ın 2020 yılı performansını görüyoruz.

Burj Khalifa HBAR HBAR Teknik Analizi:Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.