BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 1’den fazla BTC bakiyeli cüzdan sayısında rekor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

1’den fazla BTC bakiyeli cüzdan sayısında rekor

1’den fazla BTC bakiyeli cüzdan sayısında rekor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tekrardan 10 bin doların üstüne çıkar mı soruna bu göstergeler cevap veriyor. 1+ BTC bakiyeli cüzdan sayısında rekor artış gözleniyor.


1+ BTC bakiyeli cüzdan sayısı rekora koşuyor

Bitcoin fiyatlarında son dönemde durağanlık gözleniyor. Ancak bu durağanlık sürecinde yatırımcılar birikim yapıyor olabilir. Zira Bitcoin adres sayısındaki değişimde durağanlık yok. Aksine artış devam ediyor. İçerinden en az 1 Bitcoin ve fazlası olan Bitcoin adres sayısı 820 bini geçerek rekor kırdı. Glassnode platformu tarafından paylaşılan verilere göre 3 Temmuz 2020’de 1+ BTC ’lik cüzdan sayısı 820,441’e ulaştı. Aşağıda Glassnode’nin analizini görüyoruz.

1+ BTC

Bitcoin 2017 yılının sonuna doğru 20 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekoruna imza attı. Bu dönemde 1+ BTC’lik cüzdan sayısı 727,000’i buldu. Bu tarihten sonra cüzdan sayısı gerilemeye başladı. Son günlerde yaşanan bu artış, yeni bir Bitcoin boğa koşusuna neden olabilir.

Bitcoin hakkındaki diğer çalışma ise Larry Chermak tarafından gerçekleştirildi. Bu çalışmaya göre 2020’nin 2’inci çeyreğinde Bitcoin blockchain’inde günlük ortalama 2 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleşti. 2’inci çeyrekteki toplam işlem hacmi ise 180 milyar dolar.

Aşağıdaki tabloda ise çeyrek dönemlik ve yıllık Bitcoin getiri oranlarındaki değişimi görüyoruz.

BTC bakiyeli cüzdan

Bitcoin’de dikkate değer artış gözlenen diğer gösterge ise Bitcoin hash oranları. Mayıs 2020’de ödül yarılamasının ardından hash oranları düşüşe geçti. Bazı madenciler düşen ödül karşısında Bitcoin ekosisteminden ayrıldılar. Bu tarihten sonra yavaş da olsa yükselen bir trend gösteren hash oranları, bugün itibari ile eski değerlerine ulaştı. Aşağıdaki grafikte hash oranlarındaki değişimi görüyoruz.

 

BTC bakiyeli cüzdan

Yukarıdaki 3 göstergeyi birlikte değerlendirdiğimizde Bitcoin fiyatlarında yeni bir boğa sezonunun başlaması şaşırtıcı olmaz. Ama şunu da belirtmekte yarar var: Bitcoin oldukça spekülatif bir varlık ve dışsal şoklardan ciddi derecede etkileniyor. Olası bir negatif şok, yukarıdaki olumlu gelişmeleri tersine çevirebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.